شناسهٔ خبر: 104282 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی:

داشتن زنجیرچرخ برای تردد در راه‌های آذربایجان‌شرقی ضروری است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به شروع بارش برف و کولاک در راه‌های ارتباطی این استان گفت: برای تردد در راه‌های استان به ویژه در مناطق کوهستانی داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی غلامرضا رسول زاده، معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت : شروع بارش برف گروه های راهداری با استفاده از امکانات و تجهیزات لازم در راه های اصلی، شریانی و فرعی استان مستقر شده و در حال برف روبی و نمک پاشی راه ها هستند، افزود: با وجود بارش برف تمامی راه های اصلی، فرعی و شریانی استان باز بوده و تردد در آن ها در جریان است.

وی اظهار داشت: بیشترین بارش برف در آزادراه تبریز - زنجان و راه‌های ارتباطی مراغه - هشترود، تبریز - اهر - کلیبر، تبریز - ملکان و بستان آباد - سراب روی داده و بارش برف در سایر راه های ارتباطی استان نیز در جریان است.

 معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی، گفت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی و فعالیت سامانه بارشی و کولاک تا اواخر روز جمعه، رانندگان و مسافران از ترددهای غیرضروری به ویژه در مناطق کوهستانی خوددداری کنند.  

رسول زاده، با بیان اینکه بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه استان تحت پوشش راهداری زمستانی است، ادامه داد: ۳۸ منطقه کوهستانی استان نیز برفگیر بوده و این اداره کل در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه و بکارگیری همه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در مسیرهای پرتردد به مترددین جاده ها خدمات رسانی می کند.

وی یادآوری کرد: راهدارخانه های واقع در جاده های اصلی و فرعی نیز جهت امدادرسانی و ارایه خدمات به موقع به مسافران و کاربران راه ها، تجهیز و آماده سازی شده و راهداران آماده همکاری و تعامل با مسوولان استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در فصل زمستان هستند.

رسول زاده، به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/