شناسهٔ خبر: 104331 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گزارش داد؛

افزایش صدرصدی اعزام و پذيرش مسافر نسبت به آذر ماه سال گذشته / افزایش ۴۱ درصدی پروازهای عبوری

هشتمين و نهمين هواپیماهای برجامی در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست بررسی آمار پروازهای داخلی در آذر‌ماه سال جاری نشان می‌دهد این پروازها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش صددرصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در آذر ماه ۱۴۰۰ در چهار فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش و شیراز بیشترین نشست و برخاست داخلی انجام شده است. عملکرد این فرودگاه‌ها نسبت به ماه مشابه در سال گذشته افزایش ۲۶ درصدی داشته است و بالاترین نشست و برخاست با افزایش ۳۱/۹۵ درصد متعلق به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران و پس از آن مشهد با ۱۴/۰۵و کیش با ۸/۱۷ و شیراز با ۷/۴۸ درصد است. در این زمینه کمترین نشست و برخاست هم متعلق به فرودگاهای ایرانشهر، رفسنجان، سنندج، زابل، گچساران با۰.۱۱ درصد بوده است.

 در آذر ماه امسال در اعزام و پذیرش مسافر و همچنین ارسال و پذیرش بار و پست براساس گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۰ را شاهد بوده‌ایم.

در نهمین ماه سال ۱۴۰۰ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست‌های داخلی به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، یزد، آبادان انجام شده است و در مجموع میزان پروازهای عبوری نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.