شناسهٔ خبر: 104784 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:

جزییات سانحه آتش‌سوزی شناور پانامایی در ٣٠ مایلى بندر دیر/ نجات جان ١٧ خدمه شناور توسط سازمان بنادر

شناور مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى جزییات سانحه آتش‌سوزی شناور پانامایی در ٣٠ مایلى جنوب بندر دیر را تشریح کرد و از نجات جان ١٧ خدمه این شناور توسط شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نادر پسنده با اشاره به اینکه کشتی تانکر گلدن تری (Golden Tree) تحت پرچم کشور پاناما و مالکیت کشور چین، بعد از ظهر شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در ۳۰ مایلی جنوب بندر دیر دچار آتش‌سوزی در موتورخانه شد و ضمن اعلام اضطرار از نزدیک‌ترین مرکز هماهنگی نجات دریایی، درخواست کمک کرد.

وى ادامه داد: به محض دریافت پیام اضطرار و به رغم وضعیت نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جستجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص عازم منطقه شدند و ۱۷ نفر از خدمه شناور مضطر با ملیت‌های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی نجات داده و به بندر دیر منتقل شدند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى با بیان اینکه فرمانده و دو نفر از خدمه نیز جهت مشارکت در عملیات اطفا حریق موتورخانه کشتی در شناور مضطر باقی ماندند، افزود: در حال حاضر شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه حاضر هستند و طبق گزارشات دریافت شده از فرمانده شناور مضطر، حریق به صورت کامل اطفا و کنترل شده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردى، پسنده ادامه داد: علاوه بر این خدمه شناور مضطر پس از دریافت مراقبت‌ها و خدمات لازم، در حال بازگشت به شناور خود هستند تا شناور پس از تعمیرات لازم بتواند به سفر خود ادامه دهند.