شناسهٔ خبر: 104805 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اعلام کرد:

تسهیل فرآیندهای دریایی و بندری در بندر بوشهر/ راه‌اندازی سامانه احراز هویت خدمات بندری

بندر بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: بندر بوشهر با هدف تسهیل فرآیندهای دریایی و بندری در حال طراحی و بکارگیری سامانه‌های الکترونیک است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوش ارجمندزاده درباره هوشمندسازی بندر بوشهر، گفت: سامانه مدیریت تخلیه و بارگیری از دستاوردهای مهم ۹ ماه اخیر اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر در راستای ایجاد بندر هوشمند است که جلوگیری از فعالیت شرکت‌های تعلیق شده، ساماندهی نیروی کار شرکت‌های تخلیه و بارگیری، ثبت تخلفات شرکت‌های تخلیه و بارگیری و داشبورد وضعیت حضور شرکت‌های تخلیه و بارگیری در اسکله از قابلیت‌های مهم این سامانه به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از سامانه‌های تولید شده، بانک قوانین و مقررات است که قابلیت‌های این سامانه درج و نگهداری آرشیو الکترونیکی کلیه قوانین و مقررات، امکان افزودن پیوست به قانون، قابلیت جستجوی پیشرفته، تفکیک بانک قوانین بر اساس ادارات مختلف و امکان درج قوانین اشتراکی برای کلیه ادارات است.

ارجمندزاده ادامه داد: توسعه و تکامل سامانه مدیریت تردد کامیون از دیگر اقدامات انجام شده است، همچنین با راه‌اندازی سامانه مدیریت و ساماندهی لنج‌ها امکان ثبت و مدیریت کلیه اطلاعات لنج‌ها، فراهم شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی سامانه احراز هویت خدمات بندری امکان نگهداری کلیه اسناد هویتی معتبر، امکان رهگیری وضعیت هویتی اشخاص نیازمند خدمات بندری و تفکیک اسناد هویتی به سه دسته معرفی‌نامه وکالتنامه و توقیف محقق شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر در ارتباط با زیرسامانه‌های تولید شده در ۹ ماهه اخیر عنوان کرد: یکی از زیرسامانه‌های تولیدی شامل داشبورد مدیریتی است که گزارش‌گیری در بازه زمانی مختلف را را انجام می‌دهد؛ دیگر زیرسامانه تولید شده نقشه آنلاین عملیات بندر است که پایش لحظه‌ای عملیات بندری را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه از دیگر سرویس‌های ایجاد شده سامانه احراز هویت به سامانه مدیریت تردد است، گفت: از دیگر زیرسامانه‌های تولیدی می‌توان به توسعه خدمات الکترونیک سامانه احراز هویت خدمات بندری و توسعه بخش غیر کانتینری و خدمات دریایی در سامانه احراز هویت اشاره کرد.

ارجمندزاده ادامه داد: در حوزه برنامه‌های آتی برای توسعه سامانه‌های هوشمند، در راستای رویکرد کلان هوشمندسازی عملیات و حذف مراجعات حضوری ارباب رجوع، سامانه مدیریت هوشمند اسکله در دستور کار قرار دارد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی عنوان کرد: راه‌اندازی نوبت‌دهی هوشمند در اسکله، پایش انبارها و اسکله با ابزارهای هوشمند و برقراری ارتباط بین سامانه‌های مختلف جهت هوشمندسازی کامل فرایندها در دستور کار قرار گرفته است.