شناسهٔ خبر: 104876 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

وزیر کشور در بازدید از بندر امام خمینی (ره) مطرح کرد:

نقش بسزای بندر امام در تامین کالاهای اساسی/ لزوم همکاری همه بخش‌ها در سرعت‌بخشی ترخیص کالا در این بندر

بازدید وزیر کشور از بندر امام (ره) وزیر کشور در بازدید از بندر امام‌ خمینی (ره) گفت: در تأمین کالاهای اساسی کشور بندر امام نقش و اهمیت بسزایی دارد، لذا ضرورت دارد تمام بخش‌ها همکاری کنند تا روند ترخیص کالا از این بندر سرعت پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد وحیدی در بازدید از بندر امام‌ خمینی (ره) گفت: بندر امام‌ خمینی (ره) در تأمین کالاهای اساسی کشور نقش و اهمیت بسزایی دارد، لذا توسعه و تقویت فعالیت‌های بازرگانی دریامحور برای توسعه فرصت‌های اشتغال و رونق کسب و کار برای اهالی منطقه ضرورت دارد.

وی با تاکید بر بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره)، افزود: فرصت‌های گرانقدری در این بندر وجود دارد که باید حداکثر استفاده را از آن کرد.

وحیدی با اشاره استقبال کامیون‌داران برای حمل و نقل کالا از این بندر یادآور شد: بندر امام‌ خمینی (ره) بزرگترین بندر کشور در زمینه‌ تخلیه و بارگیری کالاهای فله است و عمده‌ کشتی‌های حامل کالای فله در این بندر کالای خود را تخلیه می‌کنند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، صادق خلیلیان استاندار خوزستان نیز در حاشیه‌ بازدید وزیر کشور از بندر امام خمینی (ره)، گفت: ٧٠ درصد کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخلیه می‌شود، بدین جهت ضرورت دارد مشکلاتی که پیرامون تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد، حل شود تا توان عملیاتی این بندر افزایش پیدا کند.