شناسهٔ خبر: 10503 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون:

۱.۵ میلیون مسکن اجتماعی ساخته می شود

مسکن مهر ایرانشهر مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورت تامین منابع مالی از سوی دولت طی پنج سال ۱.۵ میلیون مسکن اجتماعی برای سه دهک پایین جامعه ساخته خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از ایرنا، احمد بیگدلی شاملو روز در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران، افزود: مسکن اجتماعی شامل ترمیم بافتهای فرسوده و ساخت مسکن در قالب تعاونی ها است.

وی با بیان آنکه مسکن اجتماعی شامل خانواده هایی است که توان ساخت و تهیه مسکن را ندارند، اظهار داشت: ترمیم بافت های فرسوده طی پنج سال ادامه می یابد و افرادی که می توانند از مسکن اجتماعی استفاده کنند از سوی سازمان تامین اجتماعی، سازمان بهزیستی و یا صندوق بازنشستگی معرفی می شوند.

وی در خصوص وضعیت مسکن مهر، اظهار داشت: تعداد واحدهای ساخته شده مسکن مهر حدود دو میلیون واحد بود که سهم قابل توجهی از ١٨ میلیون ساختمان موجود در کشور را دارد.

وی گفت: هم اکنون ٢٥٠ هزار مسکن مهر آماده تحویل است اما به دلیل اینکه هنوز زیرساختها آماده نیست نمی توانیم تحویل دهیم و این درحالی است که در صورت تحویل اقساط بانکی از سوی مالکان باید پرداخت شود و این به نفع سیستم بانکی است.

وی تعداد خانه هایی که در طرح مسکن مهر باید ساخته می شدند را نامتعارف عنوان کرد و گفت: چنین طرحی طی یکسال ناممکن بود برای همین هنوز بعد از پنج سال این طرح به اتمام نرسیده و هنوز تسهیلات مالی نیاز دارد.

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت کار توضیح داد: پروژه های ساخت مسکن باید حدود ٤٠٠ هزار باشد زیرا اگر این میزان افزایش یابد نمی تواند به نتیجه برسد همانگونه که بر سر مسکن مهر آمد.

یادآور می شود، در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان که از سوی اتاق تعاون مرکزی در حال برگزاری است، علاوه بر شرکت های داخلی شرکت های خارجی از ۲۵ کشور در نمایشگاه بین المللی امسال حضور دارند که شامل شرکتهایی از کشورهای امارات، روسیه، چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، فنلاند، استرالیا، ویتنام، مالزی، ایتالیا، انگلیس، لهستان، هلند، فرانسه، نروژ، آلمان، پرتقال، قبرس، یونان، اسپانیا، سویس، سوئد، بلژیک و امریکا هستند.

برچسب‌ها:

نظر شما