شناسهٔ خبر: 105070 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواپیمایی کشوری:‌

نرخ بلیت پروازهای داخلی کلیه شرکت‌های هواپیمایی در محدوده نرخ تعیین شده است

بلیت هواپیما سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که نرخ بلیت پروازهای داخلی همه شرکت های هواپیمایی در محدوده نرخ تعیین شده بوده و سازمان بر عملکرد شرکت ها در این حوزه نظارت دقیق و سختگیرانه دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری در مورد برخی اظهار نظرها در خصوص افزایش نرخ بلیت توسط شرکتهای هواپیمایی اعلام کرد: پس از صدور مجوز ستاد ملی  مقابله با کرونا مبنی بر حذف محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در آذرماه سال جاری و متعاقبا تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر کاهش نرخ بلیت هواپیما، شرکت های هواپیمایی اقدام به کاهش متوسط  ۱۵ درصدی نرخ بلیت پرواز کردند.

براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، لیست نرخ بلیت‌های پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده و برای عموم قابل مشاهده است که طبق بررسی‌های انجام گرفته در بسیاری از موارد پایین‌تر از نرخ‌نامه اعلامی به فروش رسیده است.

سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اضافه شدن مالیات بر ارزش افزوده به نرخ بلیت پروازهای داخلی،  این افزایش مبلغ را براساس تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ سازمان مالیاتی کشور دانست.

لازم به ذکر است، با نظارت میدانی و رصد سیستم ها و کانال‌های فروش بلیت توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین پیگیری گزارشات مردمی، نرخ ها تحت کنترل بوده و نسبت به چگونگی ارائه بلیت هواپیما نظارت های لازم و مستمر صورت می‌گیرد.

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، گفتنی است، به مسافران بخش هوایی اکیدا توصیه می شود از مراکز و کانال‌های فروش معتبر و دارای مجوز، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند و در صورت مشاهده فروش بلیت خارج از نرخ‌نامه اعلام شده مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.caa.gov.ir اطلاع دهند تا اقدام مقتضی در برخورد با هرگونه تخلفات احتمالی انجام گیرد.