شناسهٔ خبر: 105423 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اعلام کرد:

خرید ۶ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری استان به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال در سال جاری

خرید ماشین الات ۶ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال در سال جاری توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خراسان شمالی، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با بیان این که نیمی از ماشین آلات راهداری این اداره کل فرسوده است و به نوسازی نیاز دارد، گفت: ۲۶۲ دستگاه ماشین آلات در این اداره کل به کارگیری می شود که از این تعداد ۱۳۰ دستگاه فرسوده است.

وی اعتبار مورد نیاز برای نوسازی ماشین آلات در سال آینده را ۴۰۰ میلیارد ریال دانست و افزود: امسال دو دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه قیرپاش، دو دستگاه نمک پاش و یک دستگاه بیل برف روب خریداری و ۵ دستگاه بلدوزر و یک دستگاه لودر نیز بازسازی اساسی و کامل انجام شده است.

وی اظهارکرد:  امسال ۲۶۲ دستگاه ماشین آلات راهداری با صرف ۱۱۰ میلیارد ریال تعمیر شده و حدود ۲۰ میلیارد ریال  اعتبار دیگر برای تعمیرات ماشین آلات نیاز است.

شهامت با اشاره به این که بیل مکانیکی ، لودر، گریدر، کامیون، کامیونت وکمرشکن بیشترین ماشین آلات مورد نیاز این اداره کل است، ادامه داد: برنامه برای نوسازی ماشین آلات در سال آینده شامل خرید یک دستگاه بیل مکانیکی چرخ زنجیری، دو دستگاه لودر، یک دستگاه پیکور و دو دستگاه نمک پاش طی ماه اخیر انجام شده است که تا پایان سال جاری تحویل استان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هم افزایی اعتبارات ملی و استانی و مساعدت ریاست محترم سازمان راهداری و استاندار محترم و پیگیری های به عمل آمده، تکمیل سایر کمبودهای ضروری استان نیز در سنوات آتی در دست اقدام است و ماشین آلات خریداری شده در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و راز و جرگلان به کارگیری خواهد شد.

انتهای پیام/