شناسهٔ خبر: 105620 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اعلام کرد:

نتوزیع ۴۳ هزار برگ «دوزبلاغ» در پایانه مرزی بیله سوار

کلیم اله وثوقی.jpg مدیرکل راهداری وحمل‎ونقل جاده ای استان اردبیل از توزیع ۴۳ هزارو ۵۰۰ برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اردبیل،کلیم اله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار افزود: دوزبلاغ برگ معافیت کاهش عوارض و هزینه استفاده از جاده های یک کشور در قالب قرارداد بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان می باشد که هر برگ آن معادل ۱۰۰ دلار است.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت: در سال ۲۰۲۱ میلادی ۴۳ هزارو ۵۰۰ برگ پروانه تردد یا دوزبلاغ بصورت یک طرفه و دو طرفه به ارزش ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار در پایانه مرزی بیله سوار توزیع شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه هر ماه بیش از ۳ هزارو ۶۰۰ برگ دوزبلاغ توزیع می شود تصریح کرد: روزانه حدود ۵۰۰ کامیون از پایانه مرزی بیله سوار تردد می کنند و مشغول فعالیت در حوزه صادرات و واردات هستند.

وثوقی پایانه مرزی بیله سوار را جز ۵ پایانه برتر کشور عنوان کرد و گفت: با هدف حمایت و توسعه صادرات کالای ایرانی، دربین رانندگان موقع عبور از مرز ایران و جمهوری آذربایجان در محل پایانه مرزی بیله سوار دوزبلاغ توزیع می شود.

مدیرکل راهداری وحملونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به توزیع ۳۷ هزارو ۹۰۰ برگ دوزبلاغ در سال ۲۰۲۰ میلادی خاطرنشان کرد: ارزش این میزان پروانه صادر شده ۳ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار است.

وی در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در پایانه مرزی بیله سوار نیز گفت: ضدعفونی و گندزدایی سالن های تجاری،مسافری و محوطه پایانه مرزی به طور مرتب تا ریشه کن شدن این ویروس منحوس درحال انجام است.

گفتنی است برای عبور از جاده های برخی از کشورها و استفاده از آسفالت های آن برای حمل و نقل جاده ای، کامیون داران و یا صاحبان کالا باید برگ دوزبلاغ مربوط به آن کشور را دریافت کنند و این مهم برای تردد کامیون ها در کشورهای گرجستان، روسیه،جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، اوکراین، مولداوی، آلمان، ایتالیا، اتریش، بلژیک، اسپانیا، فرانسه، سوئد، مجارستان، بلاروس، لیتوانی، کروواسی، مقدونیه، اسلواکی، چک، صربستان، اسلوونی و استونی اجباری است.

‎انتهای پیام/