شناسهٔ خبر: 105663 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری کردستان خبر داد:

میانگین سن ماشین آلات راهداری کردستان ۳۰ سال است

معاون راهداری کردستان معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در استان وجود دارد که میانگین عمر آنها ۳۰ سال است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از کردستان رامبد نوذری اظهار داشت: تمام ماشین آلات موجود در راهداری استان فرسوده و نیاز به تعمیر، بازسازی و نوسازی دارند، به گونه‌ای که هر بار که نیاز به ماشین آلات در استان داشته باشیم حداقل ۱۰ درصد آنها نیاز به تعمیر موتور و غیره پیدا کرده و عملا بلا استفاده خواهند بود.

معاون راهداری کردستان افزود: در جریان سفر وزیر کشور به استان در بهمن امسال، درخواست مجوز واردات ماشین‌آلات برای نوسازی ناوگان راهداری مطرح و در روزهای اخیر، این پیشنهاد در جلسه هیات دولت و با موافقت ریاست جمهوری و هیات وزیران مصوب شد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در مصوبه هیات دولت آمده است که با توجه به وقوع بلایای طبیعی و بحران‌ خیز بودن کشور و از طرفی کمبود امکانات و تجهیزات متناسب با شرایط بحرانی در استان های کشور، هیات وزیران مصوب کرد ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین دپوشده در سازمان اموال تملیکی به‌ عنوان کالاهای متروکه، برای مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور قرار داده شود تا بین شهرداری‌های کشور توزیع شود. وی اضافه کرد: همچنین با تصویب هیات وزیران، به وزارت کشور اجازه داده شد نسبت به واردات ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌ها با عمر حداکثر سه سال از تاریخ تولید با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط اقدام کند.

نوذری افزود: با توجه به میانگین سن بالای ماشین آلات راهداری در کشور و به تبع آن در استان کردستان بویژه با عنایت به شرایط توپوگرافی استان که بالای ۹۰ درصد طول شبکه راه های آن در شرایط کوهستانی قرار گرفته با این مصوبه مقدمات واردات ماشین آلات ناوگان راهداری استان فراهم شده است.

انتهای پیام/