شناسهٔ خبر: 105770 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم

شهرکی ثانوی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مهندس حمیدرضا شهرکی ثانوی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای : مقدمات لازم برای سفرهای نوروزی مردم با ناوگان عمومی فراهم شده اما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از بوشهر، مهندس حمیدرضا شهرکی ثانوی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: مقدمات لازم برای سفرهای نوروزی مردم با ناوگان عمومی فراهم شده اما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم .

وی در نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای که به میزبانی بوشهر و با حضور مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر و کالای این سازمان و حضور ویدئو کنفرانس مدیران کل و معاونین حمل و نقل سراسر کشور برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: همه تمهیدات و مقدمات لازم جهت سفرهای نوروزی مردم با ناوگان عمومی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیشبینی شده اما برای انجام سفر منتظر و تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم .

وی با اعلام اینکه پیش فروش بلیط سفرهای نوروزی از ۱۰ اسفند ماه آغاز میشود تصریح کرد: در این مرحله فقط  ۵۰درصد ظرفیت ناوگان مسافری کشور پیش فروش میشود تا چنانچه ستاد ملی کرونا تصمیم به عدم انجام سفرها گرفت برای سفر مردم مشکلی پیش نیاید .

شهرکی ثانوی بیان داشت: پیش از شیوع کرونا و در نوروز ۱۳۹۸ بیش از هفت میلیون سفر ناوگان عمومی در کشور به ثبت رسید که امسال پیش بینی میشود ۱۰ درصد بیشتر شود.

وی ادامه داد : تمام تلاش این سازمان فراهم کردن زمینه مناسب برای انجام سفری ایمن و مطلوب برای مردم در تعطیلات نوروز است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: تعداد ۱۴ هزار دستگاه اتوبوس، ۲۴هزار دستگاه مینی بوس و۳۰ هزار دستگاه ناوگان سواری بین شهری با هماهنگی و همکاری تشکل‌های صنفی، و شرکت‌های حمل و نقل  مسافر کار جابجایی مسافران در نوروزی را بر عهده خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در شیوه نامه‌ نوروزی امسال برش‌های استانی دیده شده است گفت : در  شیوه نامه‌ نوروزی به رعایت حقوق مردم و مسافرین در بخش درون و برون شهری نگاه ویژه‌ای به استانها شده و مدیران استانی بر اساس اختیارات به وظایف قانونی خود خواهند پرداخت.

 شهرکی ثانونی تصریح کرد : هدف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای روان سازی و سرعت بخشی در ارائه خدمات متناسب با شان مردم است و تلاش این سازمان همواره بر این است که رضایت مردم در سفرها جلب شود.

وی همچنین از اجرای طرح همراهان سفر ایمن بوسیله روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نوروز پیش رو خبر داد و گفت : طرح همراهان سفر ایمن در پویش سفرهای نوروزی در تعدادی از مجتمع های خدماتی رفاهی و بین راهی منتخب از سوی روابط عمومی سازمان از ۲۵اسفند تا پایان سفرهای نوروزی اجرایی میشود که انتظار داریم مدیران کل استانها مساعی لازم را جهت اجرای بهینه طرح به کار گیرند.

حمیدرضا شهرکی ثانوی در سفر خود به بوشهر همچنین در نشست با مسئولان تشکلهای صنفی کالا و مسافر استان از عزم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر تعامل بیشتر با این تشکلها خبر داد و افزود : همه مسئولان سازمان بر این باورند تعامل سازمان و تشکلهای صنفی حمل نقلی و رانندگان سبب توانمندی بیشتر بخش می‌شود.

وی همچنین از شهرک حمل و نقل کالای عسلویه و دو شرکت توانمند حمل و نقل مسافر در جم و عسلویه نیز بازدید کرد و دیدار کارکنان و رانندگان انها بیان داشت : همه هم و غم مسئولان سازمان ، کاستن از مشکلات رانندگان و کارکنان شاغل در بخش حمل و نقل است.

انتهای پیام/