شناسهٔ خبر: 106149 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

برگزاری اولین دوره پیشرفته طب هوایی در ایران /۲۲ پزشک دوره طب هوایی دیدند

سازمان هواپیمایی کشوری سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری اولین دوره پیشرفته طب هوایی توسط این سازمان خبر داد و گفت: اولین گواهینامه برای دوره مذكور توسط این سازمان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میراکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری اولین دوره پیشرفته طب هوایی توسط این سازمان خبر داد و گفت: این دوره پیش از این در مراکز آموزشی خارج از کشور برگزار می شد و با توجه به الزامات مندرج در پارت MED از مقررات CAO IRI AirCrew در خصوص تربیت پزشک هوایی، با حمایت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، پیگیری معاونت و متخصصان واحد استاندارد پرواز این سازمان، نخستین دوره پیشرفته آموزش طب هوایی با مشاركت و همكاری مركز مجاز معاینات و آموزش شركت هواپیمایی ماهان، مطابق با سرفصل و استاندارد های بین المللی مورد پذیرش سازمان هواپیمایی كشوری بمدت ٧٠ ساعت در مركز آموزش ماهان تشكیل شد.
وی افزود: دوره پیشرفته طب هوایی یک دوره آموزشی بسیار مهم جهت پزشکان معاین منتخب سازمان به جهت فراهم کرددن دانش اساسی و پیشرفته در زمینه پزشکی هوایی و آماده کردن هر چه بیشتر پزشکان هوایی معاین مستقر در مراکز معاینات پزشکی هوایی مورد تایید سازمان جهت انجام معاینات در این مراکز بوده به گونه‌ای که تمدید گواهینامه های ایشان توسط سازمان هواپیمایی کشوری منوط به طی موفقیت‌آمیز این دوره است.
رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص نحوه برگزاری این دوره در داخل کشور بیان کرد: این دوره بصورت دو مرحله تئوری و عملی برگزار و پزشکان پس از پایان دوره آموزش تئوری جهت آشنایی با مسائل پروازی به کرمان اعزام و در پرواز سیمولاتور شرکت کردند.

به گفته رضوی دوره مذکور با بهره گیری از اساتید مجرب و با سابقه و بعضاً مشاوران سازمان در حوزه های قلب و عروق، چشم پزشکی،  بینایی سنجی، گوش و حلق و بینی، روانشناسی، روانپزشکی،  داخلی، غدد، نورولوژی، دندان پزشکی، دارو و پرواز، بهداشت هواپیما و فرودگاه، اپیدمیولوژی بیماری ها، CRM، بررسی سوانح هوایی، فیزیولوژی هوایی و قوانین و مقررات برگزار شد .
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعداد شرکت کنندگان در دوره مذکور گفت: در این دوره ٢٢ نفر از پزشكان متقاضی حضور داشتند كه پس از آزمون نهایی گواهینامه دوره به ایشان اعطا شد.
لازم به ذکر است؛ دوره پیشرفته طب هوایی با استفاده از ظرفیت علمی وتوان داخلی كشور و قابل قیاس با برترین دوره های بین المللی برگزار شد.