شناسهٔ خبر: 106170 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

انبوه‌سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مشارکت داده می‌شوند/احتمال افزایش سهمیه تولید مسکن برای استان‌های دارای عملکرد مناسب در تامین زمین

برگزاری نشست هماهنگی طرح نهضت ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی بر اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن و بهره‌مندی از توان انبوه‌سازان در تولید مسکن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی روند تامین زمین و اجرای طرح نهضت ملی مسکن بر حل و فصل مسائل زمین در استان‌های سراسر کشور تا پایان امسال با مدیریت و نظارت استانداران تاکید کرد و گفت: طرح نهضت ملی مسکن جهادی است که باید در موعد تعیین‌شده به انجام برسد.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال دولت سیزدهم در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، ادامه داد: هر جا زمین تامین و مشکلات و مسائل آن حل شود، مقدمات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آن اراضی آغاز خواهد شد. استانداران و مسئولان استانی در خصوص تامین زمین و اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن مسئولیت دارند و باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

قاسمی تصریح کرد: سازمان ملی زمین و مسکن و معاونت مسکن و ساختمان در خصوص تعیین سهیمه استان‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بر اساس تامین زمین در هفته‌های آتی، اعلام نظر و نتیجه را گزارش بدهند. استان‌هایی که عملکرد مناسبی در تامین زمین و حل مسائل مربوط به آن داشته‌اند نیز سهمیه‌شان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزایش یابد.

وی همچنین بر فعال کردن انبوه‌سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی در تولید مسکن در تمامی استان‌های کشور تاکید کرد.

قاسمی با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن بر حل مسائل زمین در استان‌ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: در خصوص تامین مسکن برای افرادی که نیازمند مسکن هستند دولت مسئولیت دارد و در اجرای این مسئولیت نیز قدم برمی‌دارد.