شناسهٔ خبر: 106333 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

مجلس آماده رفع چالش‌ها و مشکلات حمل و نقل دریایی است/ بخش خصوصی باید در حوزه دریایی و بندری به بلوغ برسد

بنادر  خرمشهر عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در حوزه حمل و نقل دریایی و حل چالش‌های این بخش آماده هر گونه همکاری و حمایت از با سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اقبال شاکری با تاکید بر اینکه باید اجازه کارآفرینی و نقش‌آفرینی به بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری بیش از پیش داده شود، گفت: بخش خصوصی باید در برنامه‌های طرح جامع حمل و نقل به خوبی دیده شود و در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کشور از ظرفیت‌های بسیار مناسبی در بخش دریایی و بندری برخوردار است لذا ضرورت دارد خدمات دریایی و بندری به خوبی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا شاهد بلوغ فعالان اقتصادی در حوزه دریایی و بندری باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنادر ایران می‌توانند مسیر بسیار مناسبی برای انتقال کالا به کشورهای همسایه باشند، گفت: باید سهم بسزای حمل و نقل دریایی در طرح جامع حمل و نقل به خوبی دیده شود چرا که حمل و نقل دریایی امکان انتقال کالا در حجم بسیار زیاد و با کمترین قیمت را دارد.

شاکری افزود: از دیگر مزایای حمل و نقل دریایی می‌توان به کاهش آلودگی و تبعات زیست محیطی، ایمنی بیشتر و... اشاره کرد و نسبت به سایر شقوق حمل و نقل به طور حتم بهترین روش برای انتقال کالا برای فعالان اقتصادی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه طرح جامع حمل و نقل باید هرچه سریع‌تر به تصویب برسد، عنوان کرد: مجلس آمادگی کامل هر نوع همکاری و حمایت از سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی را دارد و امیدوار هستیم با تصویب هرچه سریع‌تر طرح جامع حمل و نقل و لحاظ سهم حمل و نقل دریایی، شاهد پویایی و عملکرد هرچه بیشتر و بهتر در حوزه دریایی و بندری باشیم.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت علمی نخبگان و کارشناسان دریایی و بندری، امری ضروری است، گفت: باید از ظرفیت علمی کشور در این حوزه به بهترین شکل ممکن در قالب تشکل‌ها و انجمن‌ها بهره مند شویم و به این تشکیلات بها دهیم و آنها را بیش از پیش در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ کنیم.