شناسهٔ خبر: 106365 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی:

قرارگاه رسانه ای نهضت ملی مسکن آغاز به کارکرد

مراسم امروز با اعلام کیانی سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های حوزه مسکن، قرارگاه رسانه ای نهضت ملی مسکن آغاز به کارکرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین کیانی امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های حوزه مسکن که در بانک مسکن برگزار شد، هدف از آغاز به کار قرارگاه رسانه ای نهضت ملی مسکن پاسخگویی منسجم، اطلاع رسانی شفاف و ارائه عملکرد‌ها به صورت مستمر ذکر کرد.

سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی با اعلام خبر آغاز به کار قرارگاه رسانه‌ای طرح نهضت ملی مسکن گفت: اقدامات زیادی در بخش‌های مختلف نهضت ملی مسکن از ثبت نام تا ساخت و ساز و تحویل آن صورت می‌گیرد که نیاز است مردم بدون واسطه و به طور متمرکز از طریق یک مرجع رسمی اخبار مربوط به این طرح را که جزو یکی از پر دغدغه ترین برنامه های دولت است، دریافت کنند از این رو لزوم راه اندازی قرارگاهی برای این طرح بزرگ احساس شد که با اقدامات صورت گرفته امروز این طرح آغاز به کار کرد.

وی درباره اهداف قرارگاه رسانه‌ای طرح نهضت ملی مسکن افزود: با اجرای طرح نهضت ملی مسکن و استقبال مردم نیاز به اطلاع رسانی صحیح در این حوزه بسیار احساس می شود. با توجه به نیاز و دغدغه مردم و پراکندگی برخی اخبار که از سوی مراجع غیر رسمی در این حوزه به آن دامن زده می‌شود زین پس مردم می‌توانند از یک مرجع رسمی این خبر را دریافت کرده و درباره صحت وچند و چون آن دغدغه نداشته باشند.

کیانی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف اصلی این طرح پاسخگویی به سئوالات مردم بوده که می‌تواند در اجرای طرح نهضت ملی مسکن که به دلیل گستردگی و همچنین پیگیری مردم اخبار آن بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، کمک شایان توجهی در این زمینه باشد. مردم نیز می‌توانند نقطه نظرات و سئوالات خود را از این مرجع رسمی جویا شده و پاسخی مناسب و موثق دریافت کنند.

وی گفت: اولویت نخست وزارت راه وشهرسازی واگذاری زمین به مردم برای ساخت واحد مسکونی با توجه به آمایش سرزمینی است.

سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی که در محل ساختمان مرکزی بانک مسکن برگزار شد با اشاره به اینکه بانک مسکن در حوزه مسکن همواره پیشگام بوده است، گفت: امروز مسوولیت سختی بر دوش ما قرار دارد و اجرای مهم‌ترین شعار دولت یعنی مدیریت ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال برعهده ماست.

وی ضمن اشاره به وضعیت مسکن مهر و تعهد دولت سیزدهم در اتمام و واگذاری مسکن‌های مهر باقی مانده، تصریح کرد: تامین زمین برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال کار بزرگی است. که با تدبیر وزیر راه و شهرسازی، ایجاد بانک متمرکز زمین برای ثبت زمین های موجود و ثبت واگذاری آنها برای نخستین بار تشکیل شد.

سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی با اشاره به لزوم تامین زمین، تسهیلات و ساخت مسکن بیان کرد: خوشبختانه طی شش ماه توانستیم سازوکار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نهضت ملی مسکن را ایجاد کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۶۰ هزار میلیارد بین بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات تقسیم شد که از سال آینده قرار است ۲۰ درصد به این مقدار افزوده شود.

کیانی بیان کرد: با توجه به جلوگیری از توسعه کلانشهرها، ایجاد شهرهای جدید و شهرک های مسکونی در کنار شهرک های صنعتی با توجه به آمایش سرزمینی و مراکز اشتغال در دستور کار گرفته است.

نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی امروز با حضور و سخنرانی شایان مدیر عامل بانک مسکن در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.