شناسهٔ خبر: 106426 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس جمهور در بازدید از بندر امیرآباد:

ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی بندر امیرآباد باید توسعه یابد/ تاکید رئیس جمهور بر سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی با همسایگان

بازدید رئیس جمهور از بندر امیرآباد رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و موقعیت منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بر ضرورت توجه به توسعه ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی این بندر تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی بندر امیرآباد باید توسعه پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و اسکله امیرآباد استان مازندران در گفت‌وگو با مسئولین این منطقه از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و مشکلات این بندر در مسیر رسیدن به سطح مطلوب و تکمیل تمامی ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کارخانجات صنعتی و تولیدی در حاشیه این بندر، گفت: بندر امیرآباد از ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای توسعه برخوردار است و نباید این ظرفیت‌ها معطل بماند.

وی با تاکید بر اولویت سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی با همسایگان، افزود: در مسیر توسعه یافتگی و احداث کارخانه‌های تولیدی و صنعتی لازم است سازمان محیط زیست ضمن توجه به مسائل زیست محیطی، مسیر توسعه یافتگی بندر را تسهیل کند.

رئیسی گفت: استان مازندران، استان تولیدکننده محصولات کشاورزی بوده و به عنوان قطب کشاورزی شناخته می‌شود و از ظرفیت‌ و نعمت دریا، جنگل، زمین حاصلخیز و نیروی انسانی کارآمد برخوردار است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوری، پس از بازدید رئیس جمهور از بندر امیرآباد و اسکله در حال زیرساخت «رو-رو ریلی» این بندر، دستور تسریع در انجام این پروژه را صادر کرد.