شناسهٔ خبر: 106636 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» اعلام کرد؛

موفقیت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در دریافت هشتمین گواهینامه IOSA

هواپیمایی ایران ایر هما فرودگاه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» هشتمین گواهینامه بین‏ المللی IOSA را دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» هشتمین گواهینامه بین‏ المللی IOSA را دریافت کرد.

در این دوره از ممیزی IOSA هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» به عنوان یکی از شرکت‏ های مورد تایید یاتا مورد ارزیابی قرار گرفت و بار دیگر توانست با موفقیت مراحل اجرایی ممیزی را پشت سر گذارد و موفق شود گواهینامه IOSA با تاریخ اعتبار جدید را کسب نماید.

برنامه ممیزی آیوسا در سال ۲۰۰۳ توسط انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) و برای نظارت بیشتر و دقیق تر بر ایمنی پرواز ایرلاین ها ایجاد شد. این برنامه ممیزی، یک سیستم سنجش شناخته شده و پذیرفته شده بین المللی برای ارزیابی سیستم‌های کنترل و مدیریت عملیاتی ایرلاین‌ها است و در صورت تطابق فعالیت‌های ایرلاین‌ها، رعایت استانداردهای مربوطه و عدم وجود مغایرت در هشت حوزه عملیاتی سازمان و سیستم مدیریت ایمنی،  عملیات پرواز، کنترل عملیاتی و دیسپچ پرواز، عملیات کابین، تعمیر و نگهداری و مهندسی هواپیما، عملیات زمینی، عملیات بار و حراست گواهینامه به آنها اعطا می شود. این گواهینامه معتبر بین المللی به صورت دو سالانه صادر می گردد و اعتبار آن برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تا تاریخ 05 March 2024 تمدید گردیده است.

این دوره ممیزی از تاریخ 22/8/1400 تا 26/8/1400 در «هما» با مدیریت اداره کل ایمنی و تضمین کیفیت و همکاری نزدیک قسمت های پاسخ گو و پشتیبانی موثر بسیاری از واحدها اجرا گردید که بعد از ارزیابی های لازم گواهینامه ایران ایر به مدت دو سال تمدید شد.