شناسهٔ خبر: 106942 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

بارش برف و باران در مناطق سردسیر و مرتفع/ بارش پراکنده و وزش باد در پایتخت/ هشدار به مسافران نوروزی سواحل دریای خزر

گزارش هواشناسی کارشناس سازمان هواشناسی کشور از بارش برف و باران در مناطق سردسیر و مرتفع خبر داد و گفت: با توجه به مواج و متلاطم بودن دریای خزر در روز دوشنبه و سه‌شنبه، حتماً مسافرانی که به شمال کشور سفر کردند به این نکته توجه کنند.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی را برای امروز، دوشنبه، یکم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ و روزهای آتی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه برای امروز، دوشنبه، در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر، غرب اصفهان و شمال فارس بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را شاهد هستیم، گفت: این بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع می‌تواند به شکل برف باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر تداوم بارش‌ها در روز سه‌شنبه، عنوان کرد: بارش‌ها در مناطق مذکور تداوم دارند و علاوه بر آن در مرکز، شرق و شمال شرقی نیز بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

گودرزی شدت بارش ها برای فردا، سه‌شنبه، را در شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی دانست و گفت: فردا بعد از ظهر در غرب تا دامنه‌های جنوبی البرز احتمال بارش تگرگ وجود دارد و مسافران نیز تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

وی از کاهش نسبی دما روی نوار غربی کشور خبر داد و اظهار کرد: هوا در این مناطق سردتر می‌شود و توصیه می‌کنیم هموطنانی که به شمال غرب کشور سفر می‌کنند، حتما لباس گرم همراه داشته باشند.

گودرزی با تاکید براینکه بارش‌ها کماکان تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد، گفت: علاوه بر بارش‌ها، امروز در برخی از نقاط شمال غرب، غرب و بخش‌های مرکزی کشور وزش باد شدید را پیش بینی می‌کنیم و در مناطق مستعد می‌تواند خیزش گردوغبار را به همراه داشته باشد.

وی شرایط جوی دریای خزر را نیز تشریح و عنوان کرد: دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است و حتماً مسافرانی که به شمال کشور سفر کردند به این نکته توجه کنند.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: تهران نیز آسمانی ابری و نیمه ابری خواهد داشت و گاهی وزش باد را شاهد است؛ همچنین برای ساعات بعد از ظهر امروز و اوایل روز سه‌شنبه بارش‌های پراکنده و رعد و برق را پیش‌بینی می‌کنیم.