شناسهٔ خبر: 107030 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوم فروردین ۱۴۰۱ گزارش شد؛

ثبت بیش از ۲۲۷ هزار سفر جاده‌ای، ریلی و هوایی / ثبت بیش از ٨۶١ هزار مسافر دریایی

جاده چالوس بر اساس آمار از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوم فروردین سال جاری، ۲۱۷ هزار و ۹۱۶ سفر جاده‌ای، یکهزار و ۳۳۳ سفر ریلی، ۷ هزار و ۸۵۰ فروند نشست و برخاست هوایی داخلی و بین‌المللی گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی آمار سفرهای ایام نوروز ۱۴۰۱ از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوم فروردین ۱۴۰۱ در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی را اعلام کرد.

بر اساس آمار ارایه شده  از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوم فروردین ۱۴۰۱ دو میلیون و ۱۱۹ هزار و ۲۶۱ نفر مسافر جاده‌ای داخلی و ۲۱۷ هزار و ۹۱۶ سفر جاده‌ای داخلی ثبت شده است.

در بخش ریلی نیز طی مدت زمان اعلام شده، در یکهزار و ۳۳۳ سفر ریلی ۴۷۹ هزار و ۷۴۸ نفر جابه‌جا شدند. این آمار در بخش هوایی داخلی و بین‌المللی شامل ۹۷۰ هزار و ۹۱ نفر است و نشست و برخاست هوایی نیز در بخش داخلی و بین‌المللی ۷ هزار و ۸۵۰ فروند گزارش شده است. در بخش دریایی نیز ورود و خروج مسافر دریایی ۸۶۱ هزار و ۶۴۰ نفر، ورود و خروج گردشگر دریایی ۳۴۶ هزار و ۵۲۰ نفر، ورود و خروج شناور مسافری ۸ هزار و ۸۰ فروند و ورود و خروج شناور دریایی نیز ۲۳ هزار و ۴۱۲ فروند ثبت شده است. 

معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع تصادفات جاده‌ای را نیز در زمان اعلام شده ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوم فروردین ۱۴۰۱ شامل ۱۱۵ مورد تصادف فوتی، یکهزار و ۳۳۳ مورد تصادف جرحی برشمرد و تعداد متوفقات سرصحنه را ۱۷۲ نفر اعلام کرد.