شناسهٔ خبر: 107123 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزایش ۶۸ درصدی ورود مسافر به استان بوشهر

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر مدیرکل راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای استان بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی در ۲۵ اسفند تا کنون شاهد رشد ۶۸ درصدی ورود مسافر به استان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از بوشهر مدیرکل راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای استان بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی در ۲۵ اسفند تا کنون شاهد رشد ۶۸ درصدی ورود مسافر به استان هستیم.

حمیدرضا علم اظهار داشت: در این مدت ۳۰۸ هزار و ۲۷۴ خودرو مسافر وارد استان شده است.

وی گفت: همچنان محور‌های کنارتخته به دالکی ۸۰ هزار و ۸۷۸ خودرو مسافر، پارسیان به عسلویه با ۵۶ هزار و ۷۸۱ خودرو مسافر و هندیجان به دیلم با ۴۱ هزار و ۴۸۵ خودرو مسافر شاهد بیشترین ورودی مسافر هستند.

علم افزود: بیشترین مسافر هم از استان‌های فارس و اصفهان وارد استان شده اند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ هزار و ۶۵۵ خودرو مسافر وارد استان شده که نسبت به پارسال از افزایش بیش از ۱۷۰ درصدی حکایت دارد.

علم افزود: ار ابتدای اجرای طرح سفر‌های نوروزی ۸۴ هزار و ۳۶ مسافر در درون و برون استان جابجا شده است که از این تعداد ۴۱ هزار و ۸۳۸ نفر سفر برون استانی بوده است.

وی گفت: ۹۰۷ نفر هم با ۲۶ دستگاه اتوبوس در قالب طرح راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس سفر کرده اند.

طرح راهداری نوروزی با حضور ۳۰۰ نیروی راهدار در استان از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.در طرح نوروزی راهداری استان بوشهر نیرو‌های راهداری در قالب ۳۴ گروه راهداری و ۱۶ راهدارخانه ساماندهی شده اند.