شناسهٔ خبر: 107173 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواپیمایی کشوری هشدار داد؛

سایت‌های فروش بلیت هواپیما با عنوان‌های چارتر ۷۲۴ و چارتر ملی فاقد مجوز قانونی هستند

بلیت هواپیما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با هشدار به هموطنان جهت عدم خرید بلیت هواپیما از منابع نامعتبر گفت: سایت‌های فروش بلیت هواپیما با عنوان‌های چون چارتر۷۲۴ و چارتر ملی غیر قانونی هستند و مجوز فروش بلیت از سازمان هواپیمایی کشوری ندارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با هشدار به هموطنان جهت عدم خرید بلیت هواپیما از منابع نامعتبر گفت: سایت‌های فروش بلیت هواپیما با عناوینی چون چارتر۷۲۴ و چارتر ملی غیر قانونی هستند و مجوز فروش بلیت از سازمان هواپیمایی کشوری ندارند.

رضوی افزود: متاسفانه برخی واسطه گران با راه اندازی سایت‌های غیر قانونی مبادرت به فروش بلیت هواپیما با قیمت های نامتعارف می کنند و برخی هموطنان به دلیل عدم آشنایی با درگاه­ های قانونی فروش بلیت مبادرت به خرید از این سایت‌ها می کنند که در صورت بروز مشکل در طول سفر هیچ یک از فروشندگان این سایت‌ها پاسخ گوی مسافران نمی باشند.

وی در خصوص نحوه خریداری بلیت از درگاه های مجاز فروش عنوان کرد: هموطنان می توانند با مراجعه به سایت شرکت های هواپیمایی مستقیما از شرکت­ ها بلیت تهیه نمایند. همچنین لیست دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت‌های فروش بلیت دارای مجوز در پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس caa.gov.ir در دسترس می باشد و مسافرانی که قصد خرید بلیت از مبادی فوق را دارند با رجوع به لیست فوق از نحوه فعالیت، اعم از فعال یا غیرفعال و اعتبار مجوز درگاه فروش بلیت مورد نظر خود اطلاع حاصل کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در مورد برخورد با متخلفان بیان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری علاوه بر معرفی سایت­­­­ های متخلف به مراجع قانونی با شرکت­­­ های هواپیمایی که بلیت آنها توسط این سایت‌ها به فروش می ­رسد نیز برخورد خواهد کرد.