شناسهٔ خبر: 107310 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به استان آذربایجان غربی خبر داد:

بهره برداری از پایانه مرزی رازی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

8886E9B3-F893-4E91-ADCF-566F4D0ADE38.jpeg معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و هیئت همراه در سفر به استان آذربایجان غربی و بازدید از پایانه مرزی از بهره برداری کامل پایانه مرزی رازی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از آذربایجان غربی، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهارداشت : دولت مصمم به توسعه روابط تجاری، اقتصادی و توسعه گردشگری با کشور دوست و همسایه ترکیه است که بر این اساس ساخت، توسعه و تکمیل پایانه مرزی رازی یکی از اولویت ها و  برنامه های مهم سازمان در سالجاری بوده و پیش بینی می شود این پایانه مرزی در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

امانی در ادامه اظهار داشت : عملیات ساخت سالن تجاری و مسافری پایانه مرزی رازی بصورت یک ساختمان تجمیع شده به اتمام رسیده و عملیات عمرانی بخشی از محوطه این پایانه مرزی که بدلیل شرایط نامساعدجوی منطقه در فصل سرما  به کندی پیش رفت تا دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه جاده قطور با توجه کوتاهی مسافت  ۴۰۰ کیلومتری در مقایسه با سایر مسیرهای ایران به ترکیه مورد توجه و علاقه مسافران و گردشگران خارجی است، اضافه کرد: تعریض و ساخت محور خوی - قطور - رازی برعهده شرکت ساخت و توسعه راهها است و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای پس از اتمام عملیات ساخت آن وظیفه ایمن سازی ، نصب علائم و خط کشی محور را برعهده خواهد داشت.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به افزایش ۴۸ درصد سفر و ترددهای جاده ای نسبت به سال گذشته اذعان داشت: به هم وطنان توصیه می‌کنیم حتما سفر خود را مدیریت کرده و به روزهای آخر و پرترافیک موکول نکنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خواب آلودگی را از بیشترین دلیل تصادفات جاده ای عنوان کرد که اهمیت الزام استراحت و رفع خستگی قبل از رانندگی در جاده ها را نمایان می سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: با تلاش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی امسال احکام بودجه برای نوسازی ماشین آلات در نظر گرفته شده و برای نوسازی این ناوگان، نسبت به واردات بخشی از ماشین آلات اقدام و مابقی نیز از ظرفیت تولیدات داخلی استفاده خواهد شد.

عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نیز در این بازدید اظهار کرد : جاده - قطور و پایانه بزرگ رازی نه تنها برای اقتصاد و تجارت خوی حیاتی است که تکمیل این جاده منجربه افزایش راندمان اقتصادی و تجاری کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی گمرک بزرگ رازی گام مهم ۲۴ ساعته شدن مرز رازی برداشته می شود، تصریح کرد : برای رسیدن به سقف تجارت ۳۰ میلیارد دلاری مورد توافق دو دولت ایران و ترکیه نیازمند تکمیل جاده خوی - قطور و ۲۴ ساعته شدن مرز رازی هستیم.

گفتنی است در این سفر بنی اسدی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، حاجی اسماعیلی مدیرکل دفتر ریاست، هاشمی نیا مدیرکل حراست، هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی، حدادزادگان مدیردفتر فنی و امور پیمان ها، فخاران مشاور ریاست و مدیرکل روابط عمومی و دفتر مرکزی حراست سازمان و شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

انتهای پیام/