شناسهٔ خبر: 107340 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش

جزیره کیش معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از آنجایی که استقبال چشمگیر هموطنان از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش سبب ترافیک شهری شده است، به منظور متناسب‌سازی ورود و خروج مسافران و در جهت ارائه خدمات بهتر محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش از سوی سازمان منطقه آزاد اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسماعیل مکی‌زاده اظهار کرد: بنا به اعلام سازمان منطقه آزاد؛ استقبال گردشگران از سفر به جزیره کیش باعث شده که مشکلاتی نظیر ایجاد ترافیک در سطح شهر و غیره ارائه خدمات مطلوب و قاعده‌منده را با اختلال روبرو کند.

وی افزود: بر اساس تصمیمات متخذه و هماهنگی‌های صورت گرفته به منظور تسهیل در خروج گردشگران از جزیره کیش از ساعت ۸  صبح امروز چهارشنبه دهم فروردین به مدت ۴۸ ساعت محدودیت موقت و عدم پذیرش خودرو از بنادر چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش  اعمال می‌شود.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محدودیت‌های اعمالی خودروهای پلاک جزیره کیش، خودروهای حامل مواد غذایی، سوختی و فاسد شدنی را شامل نمی‌شود.

دبیر ستاد تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان تاکید کرد: ارائه خدمات در بنادر چارک و آفتاب مستلزم دو فاکتور مهم نظیر شرایط مطلوب و مساعد جوی حاکم بر منطقه و اعلام پذیرش مسافر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی ادامه داد: محدودیت اعمالی در زمان شرایط نامساعد جوی فقط به منظور ارتقا ایمنی سفرها و اعمال محدودیت تردد و پذیرش مسافران از سوی منطقه آزاد کیش به دلیل متناسب سازی تعداد ورود و خروج شناور با هدف ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به هموطنان در این جزیره اتخاذ می‌شود.

به گزارش اداره کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان، ۲۰ لندیگ کرافت با ظرفیت ۱۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با ۱۲۰۰ صندلی در مسیر سه گانه بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس به ارائه خدمات مشغول هستند.