شناسهٔ خبر: 107880 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

آمادگی سازمان بنادر برای پشتیبانی تردد دریایی هواداران فوتبال با شناورهای پیشرفته گردشگری/ شروع فعالیت شناورهای کروز تا عید فطر در خطوط دریایی جنوب/ ساخت و افتتاح ترمینال مسافری پیشرفته در بندر بوشهر

علی‌اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد تردد تجاری دریایی بین ایران و قطر در دولت سیزدهم تاکید کرد: برای پشتیبانی و تسهیل تردد دریایی بخشی از هوادران تیم‌ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، امکانات و ظرفیت‌های خوبی در سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان فراهم است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌اکبر صفایی در نشست هماهنگی برای پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر که با حضور رستم قاسمی؛ وزیر راه و شهرسازی، سعید محمد؛ مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، استانداران هرمزگان، بوشهر و خوزستان و‌جمعی از معاونین وزرا و‌مدیران ارشد ارگان‌های دریایی برگزار شد، گفت: برای تردد و جابجایی ایمن گردشگران و هواداران تیم‌های فوتبال جام جهانی، شناورهای استاندارد و پیشرفته‌ در بنادر مسافری استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان در حال فعالیت است.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر- کویت، افزود: برنامه‌ریزی شده تا ترمینال مسافری استاندارد و مجهزی در شان مردم ایران و میهمانان در بوشهر راه‌اندازی شود.

صفایی با بیان اینکه تاکنون سه سند همکاری‌های مشترک حمل‌ونقلی در حوزه‌های بندری، دریایی و هوایی با کشور قطر در دولت سیزدهم به امضا رسیده‌ است، گفت: در خصوص پشتیبانی از جام جهانی قطر، حتی سه ماه پیش از سفر ریاست‌جمهوری به دوحه، اقدامات و تمهیدات اولیه صورت گرفت که منجر به امضای سه سند همکاری مشترک با دوحه شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: یکی از ظرفیت‌های مناسب کشور، استفاده از پتانسیل‌های بخش‌خصوصی فعال در این زمینه است که باید بسترهای فعالیت این حوزه را مهیا کرد.

وی از رفع مشکل پهلوگیری شناور در بندر بوشهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: یکی از موارد تسهیل تردد هواداران فوتبال ایرانی، گرفتن مجوز کاپوتاژ خودرو است تا بتوانند با خودروهای شخصی تردد کنند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه لازم است خط مسافری دریایی بین ایران و قطر تا شهریور ماه جاری تسهیل و فعال شود، گفت: مطابق برنامه، فعالیت کشتی‌های کروز در خطوط دریایی جنوب، تا عید فطر امسال،  راه‌اندازی می‌شود.