شناسهٔ خبر: 108247 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور ارتقا ایمنی صورت پذیرفت :

توزیع کلاه ایمنی رایگان به راکبین موتورسیکلت روستای طوسکلا شهرستان نکا

مازندران-کلاه ایمنی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نکا از توزیع رایگان کلاه ایمنی بین راکبین موتور سیکلت روستای طوسکلا این شهرستان با هدف ارتقا ایمنی عبور و مرور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران مصطفی قدمی درحاشیه مراسم توزیع کلاه ایمنی که با حضور رییس پلیس راه استان مازندران، رییس پلیس پلیس راه روستایی استان،  فرماندهی پلیس راه ساری - نکا و رئیس اداره ایمنی وترافیک این اداره کل برگزار گردید ، آموزش و فرهنگ سازي را از مهمترين اقدامات این اداره در راستاي كاهش فوتی های سوانح رانندگی برشمرد و اظهار داشت : نصب ضربه گیر به وسیله بشکه های ترافیکی در بریدگی های محورهای مواصلاتی شهرستان ، ایجاد سرعتکاه های آسفالتی در محورهای پرتصادف و سایر اقدامات به منظور فرهنگ سازی ارتقای ایمنی در سطح شهرستان انجام گرفته كه ضرورت دارد اين اقدامات با هماهنگي بيشتر مردم و مسئولين موثرتر واقع شود .

وی خاطر نشان ساخت: باعث افتخار است که برابر آمارهای رسمی منتشر شده ، آمار فوتی تصادفات حوزه استحفاظی شهرستان نکا طی سال گذشته، ۲۶ درصد کاهش داشته است. همچنین بیشترین علت مرگ موتورسواران ضربه به سر است و در سال گذشته ۵۱درصد راکبین موتورسیکلت ها درکشور به علت ضربه وارده به سر فوت شده اند.

گفتنی است اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران در طول سال برنامه های متنوع و گوناگونی در خصوص فرهنگ سازی و ارتقا ایمنی عبور و مرور در دست اجرا داشته که از جمله آنها می توان به توزیع رایگان کلاه ایمنی به راکبین موتور سیکلت ها اشاره کرد.