شناسهٔ خبر: 108252 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تحول در پیشرفت زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای مسیر پایانه مرزی تمرچین/ رفع موانع اجرای عملیات راهسازی در بزرگراه نقده-پیرانشهرتمرچین 

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی آذربايجان‌غربی به همراه مدیرعامل شرکت گاز استان از عملیات اجرایی تعریض و بهسازی جاده بین‌المللی نقده-پیرانشهرتمرچین که بخشی از عملیات به دلیل مجاورت در خطوط انتقال گاز راکند مانده بود، بازدید کردند

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی) مدیرکل راه و شهرسازی آذربايجان‌غربی در این بازدید از سرعت‌بخشی در ساخت بزرگراه نقدهپیرانشهرتمرچین خبر داد و گفت: پروژه‌ احداث بزرگراه نقدهپیرانشهرتمرچین در دو قطعه به طول ٢۵ کیلومتر اجرا می‌شود که برنامه‌ریزی شده در نیمه اول امسال ٨ کیلومتر از محور آسفالت شود.

حمزه‌لو با اعلام اینکه ۶٢ دستگاه ابنیه فنی در این پروژه احداث می‌شود، ادامه داد: عملیات خاکبرداری به حجم ١٨٠ هزار مترمکعب در قطعه دوم این پروژه اجرا و روند تکمیل بزرگراه بین‌المللی نقدهپیرانشهرتمرچین سرعت می‌گیرد.

طول کلی پروژه احداث بزرگراه نقده-پیرانشهر-تمرچین ۴٢ کیلومتر تعریف شده که ساماندهی ورودی شهر پیرانشهر به طول ٢ کیلومتر و ۵٠٠ متر در سال گذشته انجام شد. اهمیت بزرگراه بین‌المللی نقدهپیرانشهرتمرچین به اقتصادی شدن زیرساخت‌های حمل و نقلی در پایانه مرزی تمرچین و مرز مشترک استان با عراق برمی‌گردد. همچنین منابع مالی لازم این پروژه از طریق اعتبارات ملی و استانی و مشارکت بانک در قالب ماده ۵۶ تأمین شده است. 

مقرر شد عملیات ترانشه‌برداری و خاکبرداری با لحاظ مقررات تأمین ایمنی در مجاورت خطوط انتقال گاز ادامه پیدا کند.