شناسهٔ خبر: 108270 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بهسازی پر ترددترین راه استان مرکزی

شازند استان مرکزی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و اجرای طرح روکش آسفالت در «محور اراک-بروجرد» ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از استان مرکزی، مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از اختصاص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و روکش آسفالت جاده «اراک-بروجرد» خبر داد.

وی ادامه داد:در راستای تحقق وعده‌های داده شده به مردم بویژه هم استانی های عزیز و با پیگیری های مستمر انجام شده، علاوه بر اعتبارات موجود، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور برای بهسازی محور اراک-بروجرد ابلاغ شد که به محض انجام تشریفات مناقصه و تعیین پیمانکار ذیصلاح عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی افزود: ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار طی سال گذشته در ۲ مرحله برای بهسازی آسفالت جاده اراک-بروجرد اختصاص یافت که در این راستا ۱۱۰ هزار مترمربع از مسیر لکه گیری هندسی شده و اجرای ۶۰ هزار مترمربع دیگر در حال حاضر شروع شده است.

وی در ادامه با اشاره به شروع پروژه های راهداری، از آغاز طرح روکش آسفالت سه راهی تفرش در محور فرمهین-تفرش (محدوده گردنه نقره کمر) در فروردین ماه سال جاری خبرداد و افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح اختصاص یافته‌ است که خوشبختانه با آغاز عملیات اجرایی این طرح موجبات رضایتمندی کاربران جاده‌ای نیز فراهم شده است.

جهانی ادامه داد: ادامه طرح روکش حفاظتی اسلاری سیل جاده فرمهین-آشتیان با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال، خنجین-فرمهین و آشتیان-درسان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال، اجرای روکش حفاظتی میکرو سرفیسینگ، فوکسیل و درزگیری آسفالت آزاد راه ساوه - تهران با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال امسال در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: روکش آسفالت جاده کمیجان-ساروق نیز با قرارداد ۱۷۰ میلیارد ریال و محور قدیم ساوه-همدان با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از برنامه‌های این اداره کل در سال جاری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: لایه اول آسفالت جاده مامونیه به آزاد راه ساوه- تهران سال گذشته انجام شده بود که روکش نهایی این جاده نیز امسال با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.