شناسهٔ خبر: 108632 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران:

بهره‌برداری از فاز اول ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی در تیرماه/ بارگذاری اطلاعات ساخت مسکن همه شهرها در سایت بنیاد مسکن

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه ۸۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور در مراحل مختلف ساخت است، گفت: مرحله اول این طرح در اوایل تیرماه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز ششم اردیبهشت ماه در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی شریف، در خصوص بهسازی مسکن روستایی در گفتگو با خبرنگاران به ارایه توضیحاتی از روند اجرای طرح مسکن در کشور و همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با وزارت و راه و شهرسازی پرداخت.

نیکزاد در مورد ساخت مسکن روستایی گفت: ساخت مسکن روستایی با محوریت مردم است و با پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت و به امیدخدا باهمدلی به هدف پایان بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۱۰ خواهیم رسید.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی در تامین زمین توفیقات خوبی داشته است و بنیاد مسکن وعده ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در هر سال داده است که تا پایان اردیبهشت عملیات اجرایی یکصدهزار واحد مسکونی در شهرها را شروع خواهیم کرد، هم اکنون نیز حدود ۸۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور در مراحل مختلف ساخت است و مرحله اول آن در اوایل تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

نیکزاد در ادامه افزود: براساس اطلاعات رسیده تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن انجام شده و نقشه تهیه شده است و ظرف ده روز آینده در پروانه ساخت از سوی شهرداری صادر خواهد شد .

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه تاکید کرد: اطلاعات تمامی پروژه‌ها و ساخت مسکن در شهرهای مختلف بر روی سایت بنیاد مسکن بارگذاری خواهد شد.

نیکزاد در خصوص مسکن شهری گفت: اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف کشور با تامین اراضی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد و بنیاد مسکن با بهره گیری از کمک شهرداری‌ها و نظام مهندسی عملیات ساخت مسکن را پیش خواهد برد.

انتهای پیام/