شناسهٔ خبر: 109172 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی۵۷۱۰ واحد مسکونی در البرز/ همکاری با آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان برای کنترل کیفیت پروژه‌ها

طرح نهضت ملی مسکن - اصفهان مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز با اعلام آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن ۵۷۱۰ واحد مسکونی در استان گفت: طی تفاهم نامه ای که با آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان صورت گرفته کنترل کیفیت پروژه‌ها مرحله به مرحله انجام خواهد گرفت.

رضا خالقی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میزان ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در استان را ۲۰۸  هزار و ۶۰۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۶۲ هزار و۲۳۴ نفر تعیین تکلیف شده اند و۱۸ هزار و ۷۰ نفر انصراف داده اند  و ۱۳۵هزار و ۷۰۷ نفر هم رد در خواست شده اند در مجموع ازکل ثبت نامی ها ۴۲ هزار و ۴۷۳ نفر واجد شرایط بودند که از این تعداد ۷۵۴۰ نفر تایید نهایی شده اند و از این تعداد ۵۷۱۰ نفر آورده کامل داشتند که تخصیص پروژه انجام شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز سهمیه چهار ساله استان را با احتساب باز آفرینی شهری و مسکن روستایی یکصدهزار واحد و ۵۰۰ واحد عنوان کرد و افزود: برای ۵۷۱۰ متقاضی که آورده خود را واریز کرده و مشمول پروژه شده اند عملیات اجرایی ساخت مسکن آغاز شده است و در مرحله اخذ پروانه ساخت هستند و همزمان در برخی از مناطق ساخت مسکن انجام شده و عملیات اجرایی واحدهای بنیاد مسکن پیشرفت خوبی داشته است و به مرحله نازک کاری هم رسیده است. در منطقه اشتهارد ساخت مسکن پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است و به زودی عملیات اجرایی در شهر جدید هشتگرد نیز اغاز خواهد شد .

خالقی در مورد پالایش متقاضیان گفت: راه و شهرسازی متعهد است که تا پایان خرداد ماه و با بار گذاری کامل اطلاعات متقاضیان، پالایش ها نهایی شده و تایید نهایی شوند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان با اعلام اینکه در استان البرز پنج شهرک جدید مسکونی ساخته خواهد شد، گفت: با موافقت وزیر محترم راه و شهرسازی و پیگیری های استاندار پنج شهرک جدید مسکونی در استان البرز ساخته خواهد شد، که سه شهرک مسکونی اقبالیه، صالحیه، فخر ایران مصوبات استانی را اخذ کرده اند.

خالقی با اشاره اینکه استان البرز در تامین اراضی جزء استان‌های پیشرو است ، تصریح کرد: با اخذ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری برای دو شهرک جدید کل زمین برای ساخت مسکن استان تامین خواهد شد و در این زمینه  دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: طی تفاهم نامه ای که با کارگزاران طرح نهضت ملی مسکن صورت گرفته طرح آماده سازی و تامین زیر ساخت ها همزمان با ساخت مسکن  فاز به فاز در استان البرز اجرا می شود .

 مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز در مورد مسکن مهر در استان البرز خاطر نشان کرد: آن بخشی از طرح مسکن مهر که متولی اداره کل راه و شهرسازی استان است ساخت تمام شده  و در مرحله نصب انشعابات و آسانسور است و در آن بخشی که مربوط به  شرکت عمران است یک مقدار تاخیر دارد که با دستور وزیر و تاکید استاندار کارگروهی در استانداری تشکیل شده تا مشکلات را حل کنند.

خالقی با اشاره به پیگیری اجرای بیمه کیفیت واحدهای مسکونی گفت: در استان البرز در حال امضای تفاهم نامه ای با آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان هستیم که مرحله به مرحله کنترل کیفیت را درپروژه‌ها انجام دهند و نظارت مظاعفی بر روی پروژه‌ها داشته باشیم.