شناسهٔ خبر: 109507 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها خبر داد:

اعزام بيش از ۳۹ هزار زائر خانه خدا از فرودگاه‌های کشور به سرزمين وحی/ انتخاب نهایی ۱۶ فرودگاه برای اعزام زائران در سراسر کشور/ کلیه پروازها با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود

اعزام حجاج مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز اعزام ۳۹ هزار و ۶۲۰ زائر خانه خدا از ۱۷ فرودگاه کشور به سرزمین وحی از تاریخ ۲۲ خرداد ماه امسال خبر داد و گفت: ۱۵۸ پرواز برای اعزام زائران در ایام حج در نظر گرفته شده است.

غلامرضا رستمیان مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره جزییات اعزام حجاج به سرزمین وحی در سال ۱۴۰۱، بیان کرد: اکنون ۱۶ فرودگاه به‌صورت قطعی در خصوص اعزام زائران به عربستان انتخاب شده است و یک فرودگاه نیز در روزهای آینده تعیین تکلیف و اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به فرودگاه‌های اعزام کننده حجاج گفت: فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، اهواز، ساری، یزد،کرمان، اردبیل، تبریز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان، آماده اعزام و پذیرش زائران خانه خدا به عربستان هستند و فرودگاه‌ همدان در روزهای آتی تعیین تکلیف خواهد شد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: نخستین پروازهای زائرین از تاریخ ۲۲ خردادماه از شهرهای تهران و کرمان و تبریز به عربستان برقرار می‌شود.

رستمیان با اعلام اینکه ۱۵۸ پرواز برای اعزام زائران در ایام حج در نظر گرفته شده است، تصریح‌کرد: پایان پروازهای اعزامی برای مناسک حج در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی در مورد تعداد پروازهای بازگشتی به کشور گفت:برای بازگشت حجاج ۱۵۸ پرواز در نظر گرفته شده است که در طی ۱۷ روز از تاریخ ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ تا هفتم مرداد ماه به بازگشت حجاج اختصاص خواهد داشت.

مسئول عمليات حج و مشاور مديرعامل در امور اجرايی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوايی ايران درپایان خاطر نشان کرد : کلیه پروازهای حج سال ۱۴۰۱ توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) انجام خواهد شد.