شناسهٔ خبر: 109733 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان عنوان کرد:

کاهش ۱۰ درصدی تصادفات جاده ای در آذربایجان غربی

فروغ فاریابی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از کاهش ۱۰  درصدی تصادفات جاده ای در استان طی فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، فروغ فاریابی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: در فروردین ماه سالجاری آمار تصادفات جاده ای نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل با ۱۰ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۱۱۵۳ فقره رسید.

وی افزود: در فروردین ماه سالجاری از نظر تعداد تصادفات فوتی و جرحی به ترتیب شاهد ۴ و۹ درصد کاهش هستیم و امید است که روند کاهشی استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: در این مدت تعداد تصادفات خسارتی و جرحی در محورهای برون شهری استان به ترتیب از  ۱۱ و ۱۰ درصد کاهش حکایت دارد.

 وی با اشاره به عوامل کاهش سوانح رانندگی جاده ای و تلفات ناشی گفت: اجرای عملیات آشکار سازی و ایمن سازی جاده ها،نصب دوربین های سرعت سنج و همچنین ارائه آموزش های لازم جهت نهادینه سازی فرهنگ صحیح رانندگی و حضور و کنترل مستمر پلیس راه استان از جمله این عوامل را شامل می شود.