شناسهٔ خبر: 109886 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد:‌

خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن نهضت ملی غیر قانونی است

نهضت ملی قم10 معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی از طریق ثبت‌نام کنندگان در طرح‌ها، مشاورین املاک، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده و می‌تواند منجر به ابطال ثبت‌نام اولیه و حذف از طرح‌ها و پروژه‌ها شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، داود طلوعی اظهار داشت: براساس دستور العمل های ارسالی از سوی وزارت راه و شهرسازی هرگونه خرید یا فروش امتیاز واحدهای طرح نهضت ملی مسکن غیر قانونی است.

وی افزود: با توجه به بررسی های میدانی و رصد فضای مجازی برخی از شهروندان نسبت به خرید و فروش واحدهای نهضت ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه سمن مبادرت می کنند که این کار مشکلات عدیده حقوقی را ایجاد خواهد کرد.

طلوعی افزود: اقدام به خرید و فروش این واحدها به صورت وکالتی فاقد وجاهت قانونی بوده و در صورت مشاهده، ضمن لغو امتیاز متقاضیان، از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند بنابر مقررات برخورد خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت : داشتن یک برگه تاییدیه به هیچ وجه به معنی واجد شرایط بودن متقاضی و تحویل واحد به ایشان نیست .

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خاتمه اظهار داشت: به هم استانی های قمی توصیه می شود به هیچ وجه نسبت به خرید و فروش امتیاز واحدهای مسکن نهضت ملی اقدام نکنند چون خسارت احتمالی متوجه خریداران و فروشندگان خواهد بود و این اداره کل هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت .