شناسهٔ خبر: 109900 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اعلام کرد:

آغاز عملیات لکه گیری و روکش آسفالت ۱۵۶ کیلومتر از محور های مواصلاتی مازندران

مازندران- مهندس  جهانیان مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران از اجرای ۱۵۶ کیلومترلکه گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان به ویژه محورهای شریانی هراز،سوادکوه،کندوان و محور کناره در سال جاری با اعتباری بالغ بر۲ هزارمیلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران ، حسن جهانیان  اظهار داشت: این اداره کل با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه و افزایش عمرآن , کاهش هزینه های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به موقع به مقصد ، در قالب سه قرارداد غرب - مرکزی و شرق راههای شریانی و اصلی حوزه استحفاظی استان اقدام به لکه گیری و روکش آسفالت نموده است.  

وی گفت: با توجه به ویژگی شاخص ترانزیت و توریستی بودن این استان روکش آسفالت محورهای شریانی و اصلی می تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده ای ایفا نماید.

جهانیان ادامه داد : استان مازندران از جمله استان هایی است كه از نظر شرايط جغرافيايي  و گردشگری منطقه و تعدد روستاها، بسيار پر رفت و آمد بوده به همین دلیل ايمن سازي و بهسازي راههاي ارتباطي استان از جمله فعاليتهاي مهم اين اداره کل به شمار می رود از این رو عملیات لکه گیری و روکش آسفالت راههای استان به طور جدي در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به اهمیت زیرساخت جاده‌ای مناسب در کاهش خسارات مالی و جانی از سویی و حمل و نقل تولیدات کشاورزی از سوی دیگر ابراز امیدواری کرد: موثرترين شرايط براي حمل و نقل آرام و ایمن ، داشتن يك رويه سالم راه همراه با نصب علائم ايمني لازم بوده تا بتوان با خيالي آسوده تردد كرد و از جمله اهدافي كه اين اداره براي دستيابي به آن تلاش مي كند مطالعه و فراهم نمودن طرح هاي لازم براي انجام و اجراي رويه هاي آسفالتي مناسب و اقتصادي بودن آن است.

 جهانیان افزود:جاده ها از جمله اموال عمومي است كه قانون گذار حفظ ، حراست نگهداري ، تعريض و هرگونه فعاليتهاي مرتبط با آن را به این اداره کل محول نموده ، بديهي است ايمن نمودن محورها براي سلامت عبور و مرور و توسعه آتي راهها از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وی افزود: انشالله باتخصیص اعتبار و تامین قیر لازم برای اجرای پروژه های سطح استان، سرعت اجرای پروژه ها افزایش یافته تا موجبات رضایتمندی ، ایمنی و آرامش مردم  فراهم آید.