شناسهٔ خبر: 110049 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار در نشست شورای اداری شهرستان بروجن تأکید کرد؛

مطالبات چهارمحال و بختیاری در بالاترین سطح مدیریتی در حال پیگیری است

شورای اداری بروجن.jpg استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مطالبات این استان در بالاترین سطح مدیریتی در حال پیگیری است، گفت: هیچ وعده غیرعملی به مردم داده نمی‌شود و اصل بر مبنای انسجام و هم‌افزایی است تا طی دوسال آینده شاهد شکل گیری تحولات مهم در استان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(چهارمحال و بختیاری)، غلامعلی حیدری در نشست شورای اداری شهرستان بروجن که با حضور مدیران چهارمحال و بختیاری برگزار شد، با تأکید بر حاکمیت فرهنگ خدمت جهادی، گفت: در راستای تحقق این نوع حاکمیت، تلاش بر اقدامات سرنوشت‌ساز برای ایجاد تحول در مسیر توسعه استان مدنظر است که بر این اساس تحقق بودجه ۱۴۰۰ استان با پیگیری‌های بسیار از ۳۵ درصد به ۷۵ درصد افزایش یافت.

استاندار چهارمحال و بختیاری پیگیری سفر رییس‌جمهور به استان را یکی از گام‌های توسعه‌ای استان برای جذب اعتبارات دانست و افزود: ۷۰۰ طرح نیمه‌تمام چهارمحال و بختیاری برای جذب اعتبارات سفر شناسایی و در نشست‌های مختلف با وزرا و معاونان رییس‌جمهور بررسی شد تا با انجام سفر، مبلغ قابل‌توجهی از اعتبارات به استان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد اعتبارات برگشت داده شود، اظهار داشت: لازم است تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران برای جذب اعتبارات، ظرفیت‌سازی کرده و برگشت اعتبارات به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از ثبت نام ۱۳ هزار و ۶۹۵ متقاضی از شهرستان بروجن در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

 حسینعلی مقصودی گفت: از این تعداد پنج هزار و ۹۴۴ متقاضی واجد شرایط بوده و سه هزار و ۱۰۴ نفر شرط سکونت را داشته‌اند.

وی افزود: از مجموع واجدان شرایط طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان، دو هزار و ۸۹۱ نفر افتتاح حساب کرده و یک‌هزار و ۸۹۰ نفر در ۶ شهر این شهرستان واریز وجه داشته‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سهمیه سالانه شهرستان بروجن در طرح نهضت ملی مسکن را ساخت یک‌هزار و ۷۴۱ واحد مسکونی و در مجموع چهار سال برابر ۶ هزار و ۹۶۶ واحد مسکونی اعلام کرد و گفت : عملیات اجرایی ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان از سال قبل آغاز شده است.

مقصودی یادآور شد: برای اجرای طرح خودمالکین  نیز در شهرستان بروجن، ۴۱ متقاضی برای ساخت ۱۰۲ واحد مسکونی اعلام آمادگی و در سامانه مرتبط نام‌نویسی کرده اند.

وی در خصوص فضاهای فرهنگی شهرستان نیز افزود: برای تکمیل هر کدام از فرهنگسراهای گندمان و فرادنبه ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص جاده سازی در شهرستان بروجن نیز گفت: در سال گذشته ۳۶ کیلومتر جاده‌سازی در محورهای ارتباطی این شهرستان اجرایی و ساخته شده و به‌منظور ساخت پل کره‌بس در محور بروجن ـ لردگان ۹۰۰ میلیارد ریال اسناد به مناقصه گذاشته شد.