شناسهٔ خبر: 110086 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۲ ماهه سال جاری صورت پذیرفت:

ثبت ۱۱۵ میلیون تردد در جاده های مازندران

مازندران - مهندس هاشمی رئیس اداره مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از ثبت بیش از ۱۱۵ میلیون تردد در طول ۲ ماهه سال جاری درسطح محورهای استان مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران ، محسن هاشمی خاطر نشان ساخت: برابرآماربدست آمده از۱۰۶سامانه تردد شماری منصوب درمحورهای استان مازندران طی دو ماه سال جاری بیش از ۱۱۵ میلیون از انواع وسایل نقلیه در جاده های استان در حال تردد  بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۳ درصد افزایش یافته است.

همچنین تردد در محورهای مواصلاتی استان با استانهای مجاور در دو ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش  از ۶۲ درصد افزایش داشته و به بیش از ۱۰ میلیون ۶۴۲ هزار تردد رسیده است.

وی دلیل افزایش ترددهای بین شهری در دو ماه سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال قبل را کاهش شیوع بیماری کرونا و به تبع آن کاهش محدودیت های سفر و افزایش سفرهای نوروزی و کاری عنوان کرد.

رئیس اداره مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران افزود: طی دو ماه سال جاری به طور متوسط در هر ساعت بیش از ۶ هزار و ۳۲ وسیله نقلیه سنگین در استان در حال تردد  بوده اند که این میزان از تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حدود ۹ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است پرترددترین ساعات روز نیز معمولا بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ بوده است.