شناسهٔ خبر: 110214 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با ایجاد شبکه همیاران مردمی دولت؛

طرح واکنش سریع در راه های استان قزوین اجرا می شود

طرح واکنش سریع در سطح راه های فارس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از اجرای طرح واکنش سریع (طوس) در راه های این استان خبر داد و گفت:این طرح همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت با ایجاد شبکه همیاران مردمی دولت آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(راهداری قزوین)،  جواد حق‌لطفی گفت:طرح طوس با هدف ارتقای کیفیت و سرعت ارایه خدمات راهداری، اولویت دهی به نیازهای ضروری تامین ایمنی راه‌ها، افزایش رضایتمندی کاربران جاده ای و نظارت مردمی در پیشبرد اهداف دولت سیزدهم از روز چهارشنبه همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز به کار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: با ایجاد این شبکه علاوه برمشاهدات میدانی گشت های راهداری از سطح جاده ها، هموطنان به ویژه رانندگان نیز می توانند از طریق سامانه ۱۴۱ مشکلات اولویت دار راه ها را گزارش کنند تا برحسب اهمیت، نوع محور و اولویت بندی موارد در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع آنها اقدام شود.

حق‌لطفی ادامه داد:  لکه گیری و اصلاح چاله های مخاطره آمیز در جاده ها، پاکسازی و شستشوی علایم و تابلوهای ایمنی موجود، پاکسازی اجسام زائد از سطح و شانه جاده ها، رفع نقص و عیب از تابلو و علائم و تجهیزات ایمنی موجود از جمله موضوعاتی است که از طریق این طرح قابل پیگیری خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، تکمیل علائم در پیچ های تند فاقد علائم کافی، رفع نقص حفاظ های ایمنی آسیب دیده و مخاطره آمیز، آشکارسازی موقعیت های غیرمنتظره و مخاطره آمیز و ایمن سازی مخاطرات بالقوه منجر به حادثه یا انسداد جاده ها را نیز از دیگر موارد و موضوعات فاز نخست این طرح عنوان و اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح  با اقدامات سریع، موثر و زودبازده بتواند گام موثری در تحول راهداری کشور بردارد.

استان قزوین دارای ۶هزار و ۷۰۵کیلومتر راه شامل هزار و ۳۷۲کیلومتر راه شریانی و اصلی و ۵هزار کیلومتر راه روستایی است.