شناسهٔ خبر: 110547 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با سراسر کشور؛

طرح واکنش سریع راهداری درمحورهای موصالاتی استان زنجان اجرا می‌شود

طرح طوس -زنجان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان  از آغاز اجرای طرح واکنش سریع راهداری در محورهای مواصلاتی استان همزمان با دهه کرامت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی (راهداری زنجان )عبدالحسین علی اکبری گفت: همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، با اجرای طرح واکنش سریع (طوس)،کاربران جاده‌ای به ویژه رانندگان حرفه‌ای که در سطح راه‌های استان تردد دارند، می‌توانند مشکلات مرتبط با ایمنی راه‌ها که نیازمند اقدام سریع برای برطرف کردن هستند را از طریق سامانه و تلفن گویای ۱۴۱ گزارش دهند.

مدیرکل  راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان افزود: موضوعات قابل گزارش در فاز نخست اجرای طرح، لکه‌گیری و اصلاح چاله‌های مخاطره‌آمیز در راه‌ها، پاکسازی و شستشوی علایم و تابلوهای ایمنی موجود، پاکسازی اجسام زاید از سطح و شانه راه‌ها، رفع نقص و عیب از تابلو و علایم و تجهیزات ایمنی موجود، تکمیل علایم در پیچ‌های تند فاقد علایم کافی، رفع نقص حفاظ ایمنی آسیب دیده و مخاطره‌آمیز، آشکارسازی موقعیت‌های غیرمنتظره و مخاطره آمیز و ایمن سازی مخاطرات بالقوه منجر به حادثه یا انسداد جاده‌ها است.

وی بیان داشت : طرح واکنش سریع طوس با هدف ارتقاء کیفیت و افزایش سرعت ارائه خدمات راهداری و اولویت دهی به نیازهای ضروری تامین ایمنی راه‌ها به منظور افزایش رضایتمندی کاربران جاده‌ای اجرایی می‌شود.

استان زنجان با وسعتی معادل ۲۲هزارو۱۶۴ کیلومترمربع وبرخورداری از ۲۰۰کیلومترآزادراه ،همجواری با هفت استان کشور و دسترسی به راههای ارتباطی مناسب با این استانها، واقع شدن درمسیرترانزیت ایران – اروپا وکریدورغرب به شرق ،وجود شهرک های صنعتی ،کارخانجات   ومعادن بزرگ و نزدیک بودن به پایتخت کشور ازموقعیت ویژه ای درحمل ونقل وراهداری  برخورداراست.