شناسهٔ خبر: 111069 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از ابتدای سال ۱۴۰۱ صورت گرفت؛

راه اندازی ۵ سامانه نظارت تصویری جدید در محورهای خراسان جنوبی

معاون فنی و نظارت خراسان جنوبی.jpg معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از راه اندازی ۵ سامانه نظارت تصویری جدید از ابتدای سال ۱۴۰۱ در محورهای مواصلاتی استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  (راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی) حمید سهرابی، معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به نصب و راه‌اندازی پنج سامانه جدید نظارت تصویری از ابتدای سال گفت: با بهره‌برداری از این سامانه‌های نظارتی جدید، تعداد دوربین نظارت تصویری فعال در استان به ۲۸ دستگاه افزایش یافت.

 سهرابی ادامه داد: در حال حاضر محورهای مواصلاتی استان به صورت شبانه‌روزی توسط اپراتورهای مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل رصد و پایش می‌شوند تا درصورت نیاز در سریع‌ترین زمان ممکن خدمات لازم را به کاربران جاده‌ای ارائه کنند.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در ارتقای امنیت و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از آسیب‌ها و تلفات جاده‌ای، یادآور شد: نتیجه رویکرد استفاده از سامانه‌های هوشمند، افزایش جابجایی و بهره وری، ارتقای ایمنی، امنیت، روانسازی ترافیک می باشد.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از  ۱۷ هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی خراسان جنوبی توسط ۲۸ سامانه نظارت تصویری رصد می‌شود.