شناسهٔ خبر: 111356 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسه شورای هماهنگی ترافیک خراسان شمالی مطرح شد:

افزایش ٦٥ درصدی تصادفات درون شهری در استان

شورای همتا تصادفات درون شهری در خراسان شمالی از ابتدای سال جاری تا ٢٨ خرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٦٥ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه وزارت راه و شهرسازی(خراسان شمالی)، سرهنگ خندانی مقدم رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان شمالی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان با ارائه آمار مقایسه ای تصادفات درون شهری شهرستان های خراسان شمالی گفت: آمار تصادفات فوتی طی این مدت،١٢ فقره و مانند مدت مشابه سال گذشته بوده و تصادفات جرحی ١٩ درصد، متوفی٨ درصد، مجروح ١٤ درصد و خسارتی ٨٠ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: حتی یک دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در مرکز استان نداریم در حالی که هوشمندسازی دوربین های ثبت تخلف می تواند در کنترل ترافیک و ثبت تخلفات به عوامل مربوطه کمک شایانی کند.

رشیدی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه با اشاره به موارد مطرح شده در خصوص برنامه های شهرداری بجنورد در سال ١٤٠١ و چراغ دار شدن میدان دفاع مقدس و ترافیک میدان خرمشهر اظهارکرد: این مباحث باید در کمیته فنی مرور و مجددا کارشناسی و نقطه نظرات در خصوص نحوه اجرای چراغ های راهنما و وضعیت میدان خرمشهر ارائه و سپس در شورای همتا مطرح شود.

در این جلسه همچنین طرح میدان ورودی شهر فاروج و امتداد بلوار بسیج از سوی مشاور ارائه و کلیات آن مصوب شد.

بر اساس این گزارش، آیین نامه طراحی شهری قدیم و جدید در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و  بر لحاظ شدن آیین نامه طراحی شهری جدید به عنوان یکی از اسناد بالادستی، در  تهیه تمامی طرح های جامع و تفصیلی تاکید شد.

شنبه ها با آموزش ترافیک از موارد دیگر مطرح شده در این جلسه بود که قرار است مباحث آن از سوی خراسان شمالی به سازمان شهرداری ها ارسال و شنبه هر هفته، به نام این استان برای تمام شهرهای کشور ارسال شود.