شناسهٔ خبر: 111591 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

ثبت نام بیش از ۱۶ هزار مستاجر اصفهانی برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن

علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در سال جاری تا کنون  بیش از ۱۶ هزار مستاجر اصفهانی متقاضی بهره مندی از تسهیلات کمک ودیعه مسکن بوده‌اند.

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ در خصوص جزئیات تسهیلات اعطا شده برای کمک ودیعه مسکن در استان اصفهان اظهار داشت: از ۱۲ خردادماه ۱۴۰۱ که ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن آغاز شد تا کنون ۱۶ هزار و ۶۹۸ نفر در سطح استان اصفهان متقاضی بهره مندی از این تسهیلات بوده و اقدام به ثبت نام کردند.  

 وی با بیان اینکه اعطای این تسهیلات به متقاضیان حائز شرایط در حال انجام است اذعان داشت: در سال ۱۳۹۹ به ۱۱ هزار و ۵۵۳ متقاضی و در سال ۱۴۰۰ به تعداد ۱۶ هزر و ۲۴ متقاضی در سطح استان اصفهان وام کمک ودیعه مسکن پرداخت شده است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن از طریق سامانه‌ جامع طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir  در بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه انجام می‌شود.  

 وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در مرکز استان اصفهان و سایر نقاط شهری به ترتیب ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است. تاکید کرد: افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه و اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره‌نامه و کد رهگیری باشند.  

 قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ساله است.