شناسهٔ خبر: 111634 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در سه ماهه نخست امسال رقم خورد؛

جابه‌جایی بیش از یک میلیون نفر مسافر و گردشگر در بنادر شرق هرمزگان/ افزایش چشمگیر سفرهای بین‌المللی به مقصد بندر شارجه

بندر مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از رشد آمار جابه‌جایی مسافر و گردشگر در بنادر شرق هرمزگان خبر داد و گفت: با از سرگیری فعالیت خط مسافری بین‌المللی بندر شهید باهنر - بندر شارجه بیش از ۴۰۰۰ نفر مسافر در این مسیر جابه‌جا شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به آمار جابه‌جایی مسافر و گردشگر در بازه زمانی فروردین تا خردادماه سال جاری، گفت: بیشترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز بوده که آمارها رشد قابل ملاحظه‌ای را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی گفت: در جزیره رنگین کمانی هرمز نیز به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود در قلب خلیج فارس با جابه‌جایی بیش از ۲۸۴ هزار مسافر و گردشگر در سه ماهه نخست سال، جایگاه دوم را بین بنادر مسافری شرق هرمزگان داشته است.

 وی تاکید کرد: در این مدت ۷۱۸ هزار و ۸۶۷ مسافر و گردشگر در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز جابه‌جا شده‌اند.

این مقام مسئول درباره افزایش تردد در مسیر بین المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه هم عنوان کرد: در مدسه ماهه اول امسال با جابه‌جایی ۴۰۶۲ مسافر از طریق این مسیر دریایی رشد چشمگیری به ثبت رسیده است که این میزان با آمادگی و دارا بودن زیرساخت‌های لازم در این بندر چند منظوره با افزایش تا ۳ سفر در هفته، رشد خواهد یافت.

به گزارش مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، بیشترین تمرکز سفرهای دریایی در آب‌های جنوبی ایران و به ویژه در مسیرهای دریایی هرمزگان قرار دارد گفت: بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز در استان هرمزگان با بهره مندی از پایانه فعال دریایی مجهز، از اصلی‌ترین بنادر ایران در انجام سفرهای داخلی و  بین المللی هستند.