شناسهٔ خبر: 111705 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

وزش باد با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ایرانشهر/ خیزش گردوغبار و کاهش دید افقی

طوفان شن در سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت، عصر دیروز ایرانشهر را در نوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی در این شهر را به ۵۰ متر کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به وزش باد شدید ۷۶ کیلومتر بر ساعت در زابل و کاهش شعاع دید افقی آن به ۳۵۰۰ متر، گفت: بیشینه دمای زابل دیروز به ۴۸ درجه سانتی گراد نیز رسیده است.

وی همچنین از تداوم بارش ها در جنوب سیستان و بلوچستان بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی خبر داد و افزود: مجموع بارندگی دو روز گذشته ایستکاه‌های هواشناسی مچان، رییس آباد و کجدر از توابع سرباز تا کنون به ترتیب ۶۵ ، ۲۱.۵ و ۱۷ میلی‌متر، آبگاه، مهبان، دهیرک از توابع نیکشهر به ترتیب ۱۸، ۲۴ و ۴۰، قصرقند ۱۳، ایرانشهر ۱۶.۶، نیکشهر ۱.۴ و چگرد و کارواندر از توابع خاش به ترتیب ۵۰ و ۲۵ میلی‌متر گزارش شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: تا کنون از ۲۲ ایستگاه هواشناسی سطح استان گزارش بارندگی ثبت شده است.