شناسهٔ خبر: 111730 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس راهداری دلفان خبر داد:

ارتقا و ایمن‌سازی راه‌های اصلی و شریانی دلفان با جدیت ادامه دارد

ارتقا و ایمن‌سازی راه‌های اصلی و شریانی دلفان با جدیت ادامه دارد با توجه به شرایط خاص شهرستان دلفان، ارتقا و ایمن‌سازی راه‌های اصلی و شریانی این شهرستان در صدر برنامه‌های امسال قرار داشته و با جدیت دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان)، روح‌اله زمانی گفت: با توجه به شرایط خاص دلفان و واقع شدن این شهرستان در مسیر غرب کشور، ارتقا و ایمن‌سازی راه‌های اصلی و شریانی آن در صدر برنامه‌های امسال قرار داشته و با جدیت دارد.

وی افزود: در این راستا در سه ماهه اول سال جاری با همکاری ادارات ستادی اقدامات قابل توجهی در همه محورهای اصلی، شریانی و روستایی صورت گرفته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خط کشی ۴۸ کیلومتر از راه‌های اصلی، لکه گیری با آسفالت سرد به میزان ۳۷ تن، شانه‌سازی در طول ۵.۳ کیلومتر، قنوزنی ۵۶کیلومتر، ترانشه‌برداری به میزان هزار و ۶۰ تن و ایجاد هره خاکی طولی به طول دو هزار و ۲۵۰متر و هره خاکی نقطه‌ای در ۵۱ نقطه اشاره کرد.

وی، ریزش‌برداری در سطح هزار و ۲۱۰ مترمکعب، رفع افتادگی شانه راه به میزان دو هزار و ۲۲۰ مترمکعب، تیغه‌زنی در طول ۱۵ کیلومتر، تسطیح و رگلاژ هفت کیلومتر، نصب پل موقت میرزاآباد میربگ جنوبی، شیارزنی محور نورآباد-کرمانشاه به طول ۱.۱ کیلومتر و ساخت رمپ ورودی روستای مرادآباد در محور نورآباد-خرم‌آباد را به‌عنوان بخش دیگری از عملکرد سه ماهه شهرستان در حوزه ارتقای راه‌ها و ایمن‌سازی برشمرد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دلفان گفت: با پیگیری اداره نگهداری ابنیه فنی، ساخت پل جایگزین پل تخریب شده میرزاآباد در سیل ۹۸،  با دو دهانه ۸متری باارتفاع ۶متر و عرض سواره‌رو ۷ متر و با پیشرفت فیزیکی ۶۰درصد درحال اجرا است.

وی گفت: هفت کیلومتر از راه‌های روستایی یوسف‌آباد، الفسانه، سرکشتی، گاوکش سفلی و رضاآباد بهسازی و ساخت ابنیه فنی محور علی آباد گاوکش به طول چهار کیلومتر تکمیل شده است.

زمانی از ایمن‌سازی کمربندی محور نورآباد _خرم‌آباد با نصب نیوجرسی به طول ۱.۶ کیلومتر خبر داد و افزود: تعمیر ۷۱عد علائم ایمنی آسیب‌دیده، جمع‌آوری ۱۳۸ صفحه علائم، نصب ۲۷۹ صفحه گاردریل در محورهای نورآباد به خرم‌آباد و کرمانشاه و نصب ۴۰ عدد پایه روشنایی در دوراهی زالی نیز در این مدت انجام شده است‌.

وی اظهار داشت: با پیگیری اداره ساخت راه‌های فرعی و روستایی درمجموع درقالب قراردادهای سال گذشته، زیرسازی، ساخت ابنیه فنی و آسفالت ۱۰۱ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان کلید خورد که در این زمینه مقام اول استان را دارد و تاکنون ۵۰ کیلومتر از این محورها آماده آسفالت، ۱۵.۵ کیلومتر آسفالت شده و مابقی در حال اجرا می‌باشد و ۵۵ دستگاه پل و ابنیه فنی نیز در این محورها احداث شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دلفان با اشاره به عملکرد حوزه حمل و نقل گفت: در این بخش نیز براساس برنامه‌ریزی استان در سه ماهه امسال ۱۶ گشت کنترل دروازه‌ای ناوگان باری و مسافری، هفت مورد بازدید از شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر، یک مورد ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه با همکاری ادارات ستادی استان انجام شده است‌.