شناسهٔ خبر: 111897 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل خبرداد:

رشد ۳۳ درصدی صادرات ترانزیتی از پایانه مرزی بیله سوار

جابجایی کالا مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: صادرات ترانزیتی از پایانه مرزی بیله سوار طی ۳ ماه اخیر ۳۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ازاردبیل، کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با اشاره به تردد روزانه ۴۰۰ دستگاه کامیون ازاین  پایانه براساس آمارگفت: در تمامی زمینه‌ها در پایانه مرزی با رشد مواجه هستیم و صادرات ترانزیتی از پایانه مرزی طی سه ماه اخیر ۳۳ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه طی یک ‌سال اخیر میزان تردد کامیون‌های ترانزیتی دو برابر شده است، گفت: در سه ماهه گذشته ۴۰۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت شده و در این مدت ۲۰ هزار مسافر از پایانه مرزی بیله سوار تردد کرده‌اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: در راستای توسعه اقتصادی استان و منطقه، توجه به مبادی خروجی و ورودی از اهمیت بالایی برخوردار است و از این جهت تردد در پایانه‌های مرزی باید تسهیل شود.

وثوقی ادامه داد: هیچ گونه مشکلی در خصوص بازگشایی و پذیرش و خروج مسافران و اتباع آذری از سمت جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و در صورت تمایل طرف آذری آماده میهمان‌نوازی از آنها هستیم