شناسهٔ خبر: 112028 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

اصلاح هندسی راه‌های آذربایجان غربی با ۶۷.۵ کیلومتر ترانشه بردای در سه ماهه نخست سال جاری

مدیر.jpg  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از ۶۷.۵ کیلومتر ترانشه بردای برای اصلاح هندسی و حفظ نقاط کور در محورهای مواصلاتی استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات برای ایمن سازی محور ها و کاهش تصادفات حذف نقاط کور و اصلاح هندسی راهها است گفت: بر این اساس در سه ماهه اول سال جاری مجموعا ۶۷.۵ کیلومتر ترانشه برداری در محورهای مواصلاتی استان انجام گرفته که می‌توان به ۳۶ کیلومتر ترانشه برداری در جاده های ارتباطی شهرستان اشنویه ، ۱۷ کیلومتر در شهرستان مهاباد و ۳ کیلومتر در شهرستان سردشت اشاره کرد.

 وی افزود: از آغاز سال جاری تا پایان خرداد ماه، ۸۷۵ عدد گاردریل در نقاط پرتگاهی و مناطق دارای اختلاف سطح جاده و حریم و جدا سازی ترافیک رفت و برگشت برخی محورهای استان نصب و در همین مدت نسبت به جمع آوری و تعمیر ۱۴۲۸ عدد گاردریل نیز اقدام شده است.

 آرامون از ۱۴۰۸ کیلومتر تسطیح و رگلاژ و ترمیم شانه ها ، ۸۵۱ کیلومتر پاکسازی و تسطیح حریم ، نصب ۱۵۲۹ عدد تابلو و علائم ، جمع آوری ، بازسازی و تعمیر ۱۷۹۰ عدد تابلو و علائم دیگر به عنوان سایر کارهای مهم انجام گرفته حوزه راهداری در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ یاد نمود.

 این مقام مسئول از تعمیر و نصب ۴۵۹ عدد چراغ های هشدار چشمک زن ، ۲۱۶ مورد تنقیه پل ، تعمیر ۵۲۳ عدد چراغ های روشنایی یا تابلوهای برق، ۵۹۸ مورد گشت های تلفیقی با پلیس راه، ۵۸۴ مورد اخطار کتبی به متجاوزین حریم راه و اجرای ۶۱ مورد احکام قضایی در این خصوص و نصب ۱۹۷ عدد نیوجرسی مفصلی بتنی در محورهای پرتردد استان به عنوان دیگر اقدامات انجام شده در سه ماه اول سال جاری خبر داد.