شناسهٔ خبر: 112081 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهسازی و آسفالت ۱۰۰۰ کیلومتر معابر خاکی در ۵۶۵ شهر هدف بازآفرینی در همکاری با شهرداری‌ها

محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از همکاری آن شرکت و شهرداری‌ها برای بهسازی و آسفالت معابر خاکی یکهزار کیلومتر معابر خاکی در ۵۶۵ شهر کشور خبر داد و گفت: این اقدام اثری موثر در زندگی مردم و رفع چهره های بارز محرومیت‌ دارد.

محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی یکی از رویکردهای شرکت بازآفرینی شهری ایران را تکمیل زیرساخت‌ها و خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات و بافت‌های هدف بازآفرینی عنوان کرد و گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران در همکاری با شهرداری‌ها یکهزار کیلومتر بهسازی و آسفالت معابر خاکی را در ۵۶۵ شهر در دست انجام دارد.

آئینی ادامه داد: بخش عمده‌ای از این معابر در استان‌های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و خراسان‌رضوی قرار دارد که بافت فرسوده بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اقداماتی از این دست را در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی کاری بزرگ و در جهت رفع نیازهای واقعی ساکنان برشمرد و افزود: شرکت بازآفرینی شهری ایران ۳۸۰ پروژه را در بخش خدمات روبنایی و زیربنایی در دست انجام دارد که چنانچه منابع آنها امسال داده شود می‌توان این پروژه‌ها را تکمیل کرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: تکمیل این پروژه‌ها در محرومیت‌زدایی و ارتقای سطح زندگی ساکنان بافت‌های فرسوده و محلات و بافت‌های هدف بازآفرینی و همچنین امیدواری در بین مردم موثر است.  

گفتنی است، در حال حاضر در سطح کشور ۷۱ هزار هکتار بافت فرسوده، ۵۹ هزار هکتار سکونتگاه‌ غیررسمی و ۳۲ هزار هکتار بافت فرسوده تاریخی در کشور وجود دارد که در خصوص این بافت‌ها اقدامات توسعه‌ای در حال انجام است.