شناسهٔ خبر: 112106 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد؛

پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر تا جام جهانی قطر آماده بهره‌برداری مسافران می‌شود

بندر بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر تا زمان جام جهانی قطر آماده بهره‌برداری مسافران و گردشگران می‌شود.

محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای بهسازی این بندر جهت استفاده گردشگران و مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، گفت: با توجه به اینکه اسکله قدیم بندر بوشهر با هدف آماده‌سازی جهت سرویس‌دهی مناسب به مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در دست تعمیر است، ما در این مدت یک اسکله شناوری مسافری احداث کرده‌ایم که هدف از آن جابه‌جایی مسافر از بوشهر به سمت خارگ و بالعکس است.

وی افزود: ما برای شناور «گراند فری» که برای جام جهانی پیش‌بینی شده است، باید تغییراتی در قسمت اسکله انجام می‌دادیم. این تغییرات از جمله شامل ۸ دلفین پهلوگیری و یک پلتفرم برای سوار و پیاده شدن مسافران است که برای انجام این کار مجموعا ۴۷ شمع کوبیده‌ایم و ۷ دلفین و همچنین یک پلتفرم به مساحت ۱۲۰ مترمربع هم ایجاد کرده‌ایم. همچنین اسکله قدیم یک رمپ داشت که آن را باز کرده‌ایم و کار تعمیر و بعضا تعویض ورق‌ها را انجام داده‌ایم و به زودی در قسمت مربوطه قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه برای بهسازی این بخش‌ها که قسمت دریایی اسکله را شامل می‌شود ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است، ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که بخش دریایی پایانه مسافربری بندر بوشهر تا اواخر مردادماه به بهره‌برداری برسد.

شکیبی‌نسب همچنین درباره آخرین وضعیت تعمیرات و بازسازی بخش سالن پایانه مسافری بندر بوشهر اعلام کرد: مطالعات مربوط به این کار و برآورد اولیه را هم انجام داده‌ایم و مجوز مربوطه را هم در حدی که بتوانیم آن را آماده کنیم، به ما داده‌اند و امیدواریم بتوانیم برای این مناقصه پیمانکار بگیریم و در نهایت سالن را آماده سرویس دهی بکنیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه این تعمیرات شامل تعویض ورق‌های سقف سالن، تقویت سیستم برودتی، تغییر کاربری پارتیشن‌بندی‌ها بر اساس استانداردهای بین‌المللی ورود و خروج مسافر است، ابراز امیدواری کرد که سالن پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر تا پایان مهرماه امسال برای سرویس دهی به مسافران جام جهانی مورد استفاده قرار گیرد.