شناسهٔ خبر: 112162 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ی آذربایجان شرقی اعلام کرد:

اجرای طرح ویژه کنترل تاخیردر مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوسی دراستان

طرح کنترل تاخیر مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ی آذربایجان شرقی گفت :در راستای خدمات دهی مناسب به مسافران جاده ای طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و حین سفرناوگان عمومی حمل و نقل مسافر از ۱۲ تا ۲۱ تیر ماه در پایانه های مسافری استان آذربایجان شرقی همزمان باسراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی اورجعلی علیزاده؛ مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت  : طرح یاد شده در چارچوب نظارت براجرای تبصره ۱ و ۲ ماده ۶ ضوابط حمل و نقل مسافر و بند ۶ منشور حقوق مسافر در پایانه های عمومی و نیز اختصاصی شرکتهای حمل و نقل در پایانه های مسافری استان اجرا می شود.

اورجعلی علیزاده افزود: کنترل در مقصد ناوگان ورودی به استان، استفاده از سامانه پلاک خوان و سپهتن برای کنترل زمان سفر از مبدا تا مقصد، استفاده از ظرفیت کلیه تشکل های صنفی استان، اطلاع رسانی مسیرهای ارتباطی به مسافران برای انعکاس شکایات و پاسخگویی فوری به شکایات و نظرات دریافتی مسافران از مهمترین موارد این طرح است.

وی اظهارداشت: با ابلاغ دستورالعمل این طرح تاکید شده نظارت ها، به طور مستمر و موثر استمرار یابد و با استفاده از تجارب اجرای طرح و ابلاغ آن به نمایندگان اداره کل مستقر در پایانه های عمومی مسافری در طول سال نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان ادامه داد :  بررسی و برخورد باتخلفات درکمیسیون های فوق العاده نیزدراین طرح دردستور کار قرار دارد.

وی درپایان اشاره کرد: مسافران می تواننددرصورت برخورد با این موارد ازطریق سامانه  گویای ۱۴۱ اطلاع رسانی نمایند تا رسیدگی شود.

لازم به ذکراست ناوگان مسافری آذربایجان شرقی دارای ۶۴۴ اتوبوس، تعداد ۱۲۲۷ مینی بوس و ۷۹۶ سواری کرایه بوده و تعداد ۱۲۵ شرکت وموسسه مسافری دراستان فعالیت می کنند.

.