شناسهٔ خبر: 112187 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد:

اجرای طرح کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوس در خراسان جنوبی

جلال زاده.jpg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی از اجرای طرح کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوس در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی، اسداله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: در راستای خدمات دهی مناسب به مسافران جاده‌ای طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر از ۱۲ تا ۲۱تیر ماه در پایانه‌های مسافری استان همزمان با سراسر کشور اجرا شد.

وی افزود: با استناد به بند ششم منشور حقوق با هرگونه تاخیر ناوگان به شدت برخورد قانونی می شود و متخلفان به کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ معرفی می شوند.

جلال زاده اضافه کرد: طرح یاد شده در چارچوب نظارت بر اجرای تبصره ۱و۲ ماده ۶ ضوابط حمل و نقل مسافر در پایانه‌های عمومی و نیز اختصاصی شرکت‌های حمل و نقل اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این طرح با استفاده ظرفیت تشکل‌های صنفی و تیم‌های نظارتی اجرا می‌شود، ادامه داد: کنترل در مقصد ناوگان ورودی به استان و مستندسازی تخلفات تاخیرات غیرمعمول حین سفر و ارجاع با قید فوریت آن به استان مبدا حرکت، استفاده از سامانه «پلاک‌خوان» و «سپهتن» برای تعیین زمان سفر ناوگان از مبدا تا مقصد و ثبت زمان تاخیر بیش از حد مجاز، مستندسازی و برخورد با تخلفات از مهم ترین محورهای اجرای این طرح است.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح انجام بازدیدها در دو سطح کنترل از مبداء (پایانه) و کنترل کنار جاده ای (پاسگاه) با استفاده از ظرفیت حداکثری گشت راهداری و ترابری ادارات شهرستانی و همکاری پلیس راه استان در دستور کار قرار دارد.

جلال زاده یادآور شد: با توجه به اهمیت تدوین چارچوب و استقرار مستمر و موثر نظارت در طول سال ، نمایندگان اداره کل مستقر در پایانه‌های عمومی مسافری موظف به پیگیری هستند.

وی خاطر نشان کرد : مسافران تقاضا می شود در صورت مشاهده تاخیر ناوگان مسافربری مراتب را از طریق سامانه پیامک ۲۰۰۰۱۴۱ اطلاع دهند.