شناسهٔ خبر: 112188 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سه ماهه سالجاری صورت گرفت:

جابجایی بیش از ۴۴۵ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل مسافری خراسان جنوبی

مسعود قاسمی معاونت توسعه مدیریت و منابع خراسان جنوبی.jpg سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ،از جابجایی بیش از ۴۴۵ هزار مسافر طی سه ماهه سالجاری توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی ، مسعود قاسمی ، سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ، گفت: طی سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ ، مجموعا ۴۴۵۴۹۷ مسافر دراستان طی ۴۲۵۲۰ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود : بیشترین سهم جابجایی مسافر از مبدأ شهرستان های استان مربوط به شهرستان طبس با و کمترین سهم جابجایی مسافر مربوط به شهرستان درمیان بوده است و عمده مقاصد سفر به ترتیب استان های خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان و تهران است .

قاسمی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۱۴۲۸ نفر راننده در بخش مسافر استان شاغل و تعداد ۲۶۹ دستگاه سواری کرایه ، تعداد ۱۸۱دستگاه مینی بوس و تعداد ۲۶۶ دستگاه اتوبوس کار جابجایی مسافرین از مبدأ ۱۴ پایانه عمومی و خصوصی در استان را انجام می رسانند .

سرپرست معاونت حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تاکید کرد: با همکاری پلیس راه استان و انجمن صنفی حمل و نقل مسافر، طرح کنترل نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری به منظور رعایت ایمنی و حقوق مسافران در این مدت انجام شده است.

وی تصریح کرد: این امکان برای مسافرین فراهم شده تا علاوه بر تأمین بلیط از طریق دفاتر فروش بلیط سطح شهر، از طریق وب سایت‌های فروش آنلاین شرکت ها، بتوانند نسبت به خرید بلیط رفت و برگشت سفر اقدام کنند.

قاسمی یادآور شد: تلاش خواهد شد تا با افزایش ارائه خدمات، شرایط ارتقاء سطح خدمات به مسافرین از جمله رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی و کاهش توقف‌ها در طول مسیر، شاهد رشد سفرهای بین شهری و افزایش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی مسافربری جاده‌ای باشیم.

وی خاطر نشان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران در خصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانه در استان خراسان جنوبی خواهد بود.